29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tak wyglądała jego rozmowa z Władimirem Putinem – El Financiero

Tak wyglądała jego rozmowa z Władimirem Putinem – El Financiero

Podczas rozmowy telefonicznej z urzędnikami Pentagonu Elon Musk w sprawie dostarczania przez SpaceX internetu satelitarnego ukraińskiej armii Elon Musk powiedział urzędnikom Pentagonu, że osobiście rozmawiał z prezydentem Rosji, Prezydent Rosji Władimir PutinO sprawie poinformował 21 sierpnia „The New Yorker”.

Magazyn podał, że Musk poczynił te uwagi podczas październikowej rozmowy z Colinem Kahlem, ówczesnym dyrektorem ds. polityki Pentagonu, na temat utraty kontaktu przez siły ukraińskie z usługą Starlink należącą do Space Exploration Technologies Corp, gdy ta wkroczyła na sporny region z Rosją. Poniedziałek.

„Mój wniosek był taki Poczuł się zdenerwowany „Rosja dostrzegła, że ​​udział Starlink umożliwił Ukrainie podjęcie działań wojennych i szukała sposobu na rozwianie obaw Rosji” – powiedział Kahl dziennikowi „The New Yorker”.

Musk nie odpowiedział natychmiast na wysłaną e-mailem prośbę o komentarz. Cal, który w zeszłym miesiącu wrócił na swoje stanowisko na Uniwersytecie Stanforda, nie od razu odpowiadał na zapytania. Rzecznik Pentagonu również nie odpowiedział na prośbę o komentarz.


W październiku ubiegłego roku Musk, dyrektor generalny SpaceX, zaprzeczył, jakoby rozmawiał z Putinem. W poście na Twitterze, platformie mediów społecznościowych, którą później przemianował na X, napisał miliarder Tylko raz rozmawiał z prezydentem Rosjiokoło 18 miesięcy temu, w przestrzeni.

Raport agencji informacyjnej na nowo rozpala kontrowersje, które wybuchły po opublikowaniu przez Muska czegoś, co określił jako plany pokojowe, chwalone przez Kreml i krytykowane przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Niedługo potem poinformowano siły ukraińskie Awaria Starlinka Musk zagroził, że przestanie finansować dostęp Ukrainy do usługi.

Ukraina „zdobywa punkty” w wojnie z Rosją: jej siły postępują w Zaporożu

Siły kijowskie odniosły nowe „sukcesy” w dwóch punktach na froncie zaporoskim na południu Ukrainy, gdzie w ostatnich dniach niezależne źródła donosiły o znaczącym postępie.

„Naszym jednostkom udało się odnieść sukces na południowym wschodzie Robotynia i na północy miasta Mała Tokmashka w obwodzie zaporoskim” – napisała na swoim koncie w Telegramie wiceminister obrony Maliar.

READ  Uznali za winną „Matkę Apokalipsy” oskarżoną o zabicie 2 jej dzieci