22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tak działa Daisy, popularny robot recyklingowy firmy Apple

Tak działa Daisy, popularny robot recyklingowy firmy Apple

Daisy staje się rosnącą bohaterką w projekcie recyklingu Apple!

Kanał YouTube o samochodach elektrycznych i zrównoważonym rozwoju, Fully Charged Show, odwiedził jeden z zakładów recyklingu Apple, z którego korzysta Daisy.

zbadać Być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r To jedno ze zobowiązań, które Apple powtarzało w ostatnich latach. Firma często dzieli się celami i liczbami, które wspierają jej pracę w tym obszarze. I Wiele z tej pracy dzieje się dzięki Daisy.czyli drugiego bota recyklingowego w historii Apple, o którym niedawno mogliśmy dowiedzieć się więcej.

W 2018 roku firma Apple oficjalnie przedstawiła Daisy o tej nazwie Robot-bohater całego procesu polegającego na demontażu iPhone’a. W zeszłym roku youtuberka Sara Dietschy była tą szczęściarą, która wykorzystała tę wizytę, aby potwierdzić i rozwinąć to, co do tej pory było wiadomo o „Daisy”. W tym roku Apple ponownie otworzyło swoje podwoje, aby pokazać interesującą aktualizację swojej pracy.

Daisy pełną parą

tym razem, Gościem był kanał YouTube o samochodach elektrycznych i zrównoważonym rozwoju, Fully Charged Showktóry odwiedził jeden z zakładów recyklingu Apple, z którego korzystała Daisy.

w jego podróży Zajrzyj do innych zadań botów, które obejmują pomoc w ograniczeniu wydobycia, takich jak wiercenie śrub, zamrażanie i niszczenie baterii oraz sortowanie jednostek iPhone’a I wiele więcej w filmie zatytułowanym „Daisy, za kulisami”.

Według Apple 20% materiałów użytych do produkcji iPhone’a i innych urządzeń jest obecnie poddawanych recyklingowi, a ich celem jest Produkcja futurystycznych modeli w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu do 2025 roku I chce, aby jak najwięcej materiałów znajdujących się obecnie w wycofanych urządzeniach wróciło do globalnego łańcucha dostaw.

W związku z tym, że firma nadal poszukuje nowych możliwości technologii recyklingu, Rola Daisy w operacji będzie ważniejsza.

w 2016 r., Apple uruchomiło podobnego bota o nazwie Liam, który potrafi rozebrać iPhone’a 5S w 12 minut. Jednak to nie zniknęło, a zamiast tego zawiera ulepszenia w wersjach 1 i 2 Liama, które nadal pomagają w tym procesie, jak widać na filmie.

READ  Vender Banamex: ¿Es prueba de confianza? Vender Banamex: ¿Es prueba de confianza?

Ponadto, Apple pracuje nad udostępnieniem jak największej części swojej własności intelektualnej pochodzącej z recyklingu jako open sourceaby inne firmy mogły skorzystać z ich osiągnięć.