20 kwietnia, 2024

Tak 10 lat temu Hiszpania wygrała Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie

Dziś mija dziesięć lat od jego zakończenia Stało się to na Euro 2012 Polska Tak Ukraina, Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 r. Mistrz został ogłoszony pokazem piłki nożnej przeciwko hiszpańskiej drużynie. Włochy (4:0) było najbardziej przekonującą wygraną w historii finałów turnieju. W ten sposób Czerwony Został pierwszym krajem, który wygrał Dwa euro z rzędu (2008 i 2012)A po wygranej Mistrzostwa Świata 2010Pierwsza osoba, która zdobyła trzy kolejne ważne tytuły.

16 uczestniczących drużyn zostało podzielonych na cztery grupy: gospodarze, Polska i Ukraina, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy, Anglia, Rosja, Chorwacja, Grecja, Szwecja, Portugalia, Dania, Francja, Irlandia i Czechy.

Hiszpania Również narysowany w grupie C Włochy, Chorwacja i Irlandia Zajęli pierwsze miejsce z 7 punktami (dwa wygrane i jeden remis), natomiast „Assuri” byli na drugim miejscu z pięcioma (jedno zwycięstwo i dwa remisy).

Na poziomie grupy tylko Całkowite zwycięstwo Joachima Löwa w Niemczech (3) Pokonał Portugalię (1-0), Holandię (1-2) i Danię (1-2). Portugalczyk wszedł z nim do ćwierćfinału, trzy punkty straty do Niemców.

Dwóch gospodarzy Polska (ostatni w grupie A) i Ukraina (3. w grupie D), odpadli w pierwszej zmianie. A strajk był wczesnym pożegnaniem HolandiaZ czym Bert van Marwij Wcześniej zajęli ostatnie miejsce w grupie B z zerem punktów po porażkach z Danią, Niemcami i Portugalią.

Mistrzowie grup (Czechy, Anglia, Niemcy i Hiszpania) grali w ćwierćfinale z wicemistrzami pozostałych grup (Francji, Grecji, Włoch i Portugalii). Hiszpania wygrała Francja Laurenta Blanc 2-0 z klamrą Xabi AlonsoPodczas kolejnej wielkiej walki, Włochy Nokaut na karnych Anglia (4-2) po zakończeniu meczu bezbramkowym remisem.

PortugaliaProwadzony z ławki Paweł BentoZepchnięty w dół Republika Che (0-1), ostatecznie gol Cristiano Ronaldo, Tak Niemcy Kontynuował swoją zwycięską passę Grecja (4-2), trzy gole w zaledwie 13 minut w drugiej połowie.

READ  Jaką rolę odegrała Polska w wojnie między Rosją a Ukrainą?

W połowie’, Hiszpania Wyszli Portugalia Po ukończeniu 90 regulaminowych minut i dogrywce 0-0 w serii rzutów karnych (2-4). Ze swojej strony Włochy Zadziwili niepokonanych Niemcy (1-2) dzięki dwóm bramkom Mario balotelli W pierwszych 36 minutach meczu. Cel kary Mesut Ozil Ze zniżką (92′).

W wielkim finale grał Stadion Olimpijski w Kijowie, Tylko kolor czerwony Vicente del BosqueNiespodziewanie pokonał wyszkolonego „Assuri” (4:0). Cesara Brandellego, Dzięki za cele David Silva (14′), Jordi Alba (41′), Fernando Torres (84′) i Juan Mata (88′).

Polska Robert Lewandowski Strzelił pierwszego gola na Euro 2012. To był strzał głową w 17. minucie meczu otwarcia przeciwko jego drużynie. Grecja W Warszawie. Euforia polskich kibiców osłabła, gdy Hellenowie zremisowali mecz (1-1). 76 goli w 31 meczach EuroŁącznie ukryło się 22 osoby, ustanawiając rekord w konkursie.

Pół tuzina graczy ukończyło poziom turnieju trzema bramkami: Mario Balotelli (Włochy), Cristiano Ronaldo (Portugalia), Alan Dzakov (Rosja), Mario Gomez (Niemcy), Mario Mandzukic (Chorwacja) i Fernando Torres (Hiszpania). Przyznany hiszpańskiemu napastnikowi Złoty But Ponieważ zdobycie bramki zajęło Niemcom Mario Gomez 93 minuty mniej.

W wieku 73 lat i 93 dni, Giovanni Trapattoni został najstarszym trenerem Jego drużyna na Mistrzostwach Europy,Irlandiaprzegrał przeciwko Włochy (Jego ojczyzna) 2-0 w fazie grupowej.

Pięciu Hiszpanów w drużynie turnieju

Pięciu hiszpańskich graczy znalazło się wśród jedenastu wymienionych w kadrze UEFA Euro 2012 turnieju.: Igor Casillas (Hiszpania); Fabio Kondrao (Portugalia), Pepe (Portugalia), Sergio Ramos (Hiszpania), Jordi Alba (Hiszpania); Sami Khedira (Niemcy), Andrea Pirlo (Włochy), Andrés Iniesta (Hiszpania), Xavi Hernández (Hiszpania); Mario Balotelli (Włochy) i Cristiano Ronaldo (Portugalia).