16 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tajemniczy rosyjski satelita zbliża się do tajemniczego amerykańskiego satelity

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Tajemniczy rosyjski satelita zbliża się do tajemniczego satelity USA

obrazek: SpaceX

Rosja właśnie wystrzeliła tajemniczego satelitę, który może szpiegować jeszcze bardziej tajemniczego satelitę USA, jak to jestOczekuje się, że rosyjski statek kosmiczny zbliży się do zamierzonego celu Czwartek.

Już przed jego wystrzeleniem w poniedziałek spekulowano, że rosyjski satelita będzie „inspektor”A Jeden goni drugiego satelitę, żeby się mu przyjrzeć. Satelita szpiegowski, który miał otrzymać oznaczenie Kosmos 2558, został wystrzelony na tej samej płaszczyźnie orbitalnej, co amerykański satelita wojskowy. Nazwany USA 326, który poleciał w kosmos w lutym. Marco Langbroek, profesor astrodynamiki na Uniwersytecie Technicznym w Delft w Holandii, śledził płaszczyznę orbity dwóch satelitów i odkrył, że rosyjski satelita został wystrzelony w tym samym czasie. Amerykański satelita Przeleciał nad rosyjskim portem kosmicznym Plesieck.

„Dwie orbity są bardzo blisko, główna różnica to relatywnie mały, Langbroek powiedział Gizmodo w e-mailu. „To bardzo wyraźna wskazówka”. Według Langbroeka amerykański satelita porusza się po orbicie synchronicznej ze słońcem z nachyleniem 97,4 stopnia, podczas gdy rosyjski satelita porusza się po orbicie synchronicznej ze słońcem o nachyleniu 97,25 stopnia. Rosyjski satelita też może manewrować W najbliższych dniach zbliży się do swojego amerykańskiego odpowiednika.

„tak Nigdy wcześniej nie manewrujKosmos 2558 minie USA 326 w odległości około 75 kilometrów 4 sierpnia około 14:47 UTC „, Powiedział Langbrook.

Ten typ rosyjskiego satelity był już używany do śledzenia satelitów na orbicie. „Podobno ma jakiś system czujników, który został zoptymalizowany do obserwacji innych satelitów, zamiast zwykłego satelity obserwacyjnego, który jest zoptymalizowany do robienia zdjęć Ziemi” – powiedział Jonathan McDowell, astronom z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. , a Gizmodo. „Nie wiemy tego na pewno, po prostu wnioskujemy z jego zachowania”. Dodał, że satelita ma też układ napędowy manipulatora, który pozwala mu na różne sposoby dostosowywać swoją orbitę. Oba wydają się przydatnymi narzędziami do stalkingu.

Entonces, ¿por qué eligió a USA 326 como su presa? Se conocen pocos detalles sobre el satélite militar, lo que lo hace aún más intrigante para Rusia. “Es un modelo nuevo y es de interés porque no sabemos mucho al respecto”, dijo McDowell. “Quiero saber cómo es, y estoy seguro de que los rusos tienen exactamente el mismo interés”. Al flotar junto a él en el espacio, el satélite ruso podría tomar algunas fotos para conocer cualquier detalle, como su antena o un posible telescopio.

El acecho espacial ha ocurrido antes, y a veces Estados Unidos es el que espía. En 2020, otro satélite ruso, Kosmos 2542, latent Do USA 245, fotoelektryczny satelita szpiegowski na niskiej orbicie Ziemia. W czerwcu 2017 r. amerykański satelita wojskowy Bliżej USA 276 W odległości spaceru od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 6,4 kilometra. Na początku 1998 roku Hobby Odkryć Uważa się również, że amerykański satelita był wykorzystywany do celów szpiegostwa kosmicznego.

W kosmosie tak nie jest Nielegalne szpiegowanie. „pomimo Zachowaj satelitę 100 mil od Ze Stanów Zjednoczonych Amerykirząd USA Będziesz zły powiedział McDowell. „Ale oni nie mają prawa narzekać, ponieważ nie ma zakazu”. a Wyjaśnił, że jeśli jeden satelita nie zbliży się niebezpiecznie do drugiego, kolizja jest prawdopodobna. „Ale AW którym momencie jesteś w przestrzeni osobistej innego satelity? Oto jest pytanie” – dodał McDowell.

Langbroek podąży za nim Dwa satelity są na orbicie przez kilka następnych dni, aby sprawdzić, czy są bardzo blisko. Satelita USA Może odbiegać od swojego rosyjskiego odpowiednika Albo po prostu zostań na miejscu i pozwól niechciana uwaga. Obejrzymy.

READ  Profesor z Johns Hopkins University potwierdził, że Micron jest „jak przeziębienie” i poprosił go o uniknięcie „pandemii szaleństwa”.