28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ta aplikacja nie odpowiada lub przestała działać w systemie Windows

Dlatego jeśli często spotykasz Błąd z “To jest niesamowite Aplikacja nie odpowiada Lub przestań działać w systemie Windows » Podpowiemy Ci kilka pomysłów, dopóki nie znajdziesz sedna pytania, a Twoje programy będą działać prawidłowo. Nie musisz rezygnować z używania tego oprogramowania, które sprawia Ci problemy, ponieważ czasami nie wynika to z samej aplikacji, ale z innych problemów.

Dlaczego to się zdarza?

Jeśli jesteś przy zadaniu i znajdziesz wiadomość, podpowiemy Ci, jak ją rozwiązać. Może to wynikać z kilku powodów, więc możesz spróbować wypróbować możliwe rozwiązania jeden po drugim, aż znajdziesz, co się dzieje, lub zacząć od tego, które Twoim zdaniem może być rozwiązaniem. źródło problemu.

Z tego powodu powiemy Ci, jakie są główne powody, dla których aplikacja nie odpowiada lub przestaje działać i jakie są możliwe rozwiązania dla każdego z nich.

Jest wiele Powody Powodem wystąpienia tego błędu są najczęstsze z nich:

  • Brak zasobów obliczeniowych do prawidłowego uruchomienia lub uruchomienia programu
  • Uszkodzone pliki programu lub wpisy rejestru
  • Infekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem
  • Niezgodność z wersją systemu operacyjnego
  • Konflikt z innym programem

Co robić?

Jeśli jeden z programów na twoim komputerze Nagle I dostajesz wiadomość, że przestała działać, czas podjąć decyzje i dowiedzieć się, co się stało, abyś mógł to naprawić. Jeśli zdarzy ci się to po raz pierwszy, możesz po prostu spróbować Otwórz program ponownie Po ponownym uruchomieniu systemu, ale jeśli nie jest to pierwszy raz, gdy ci się to przydarzyło, oznacza to, że wyraźnie występuje problem, który wykracza poza coś tymczasowego.

Krok 0: Czekaj

Coś, co możesz w tym przypadku zrobić, to poczekać na program Odpowiedz. Może to potrwać kilka minut, sekund lub nie. W tym drugim przypadku spróbuj przejść do Menedżer zadań systemu Windows NS Wymuś ukończenie procesu, a następnie ponownie otwórz aplikację, aby sprawdzić, czy działa.

Jeśli program się zawiesił i nie zamkniesz go w żaden inny sposób, zrób to, naciskając klawisze Control + Alt + Del, aby uzyskać dostęp i zamknąć menedżera zadań.

Może to tymczasowo rozwiązać problem, więc jeśli się spieszysz, zadziała, ale jeśli z jakiegoś powodu lepiej to naprawić.

Krok 1: Otwórz mniej programów jednocześnie

Jeśli problem jest spowodowany brakiem zasobów komputera, jednym z rozwiązań może być nie otwieranie zbyt wielu programów jednocześnie. Mógłbyś Skonfiguruj przy starcie Aby tylko te podstawowe były otwarte, możesz mieć w tle wiele, których nie używasz lub wiesz, że są, ale możesz też w tym momencie Programy w pobliżu których nie potrzebujesz w menedżerze zadań.

READ  Misja BepiColombo wysyła pierwsze zdjęcia Merkurego

W ten sposób zobaczysz nie tylko oprogramowanie, które posiadasz, ale także Procesor i pamięć Spożywany przez wszystkich, a także przez całego konsumenta. Jeśli widzisz, że wartości są wysokie, zacznij zamykać programy. Jeśli zdarza się to często, komputer może nie obsługiwać obciążenia, które ma. Więc albo używasz mniej aplikacji w tym samym czasie, albo szukasz alternatyw, albo nadszedł czas, aby ulepszyć swój zespół.

Krok drugi: zaktualizuj system Windows

Jednym z pierwszych kroków do wykonania w tym przypadku jest aktualizacja systemu do: Ostatnia wersja Został wydany przez system operacyjny. To może rozwiązać Twój problem z określonym oprogramowaniem i ogólnym bezpieczeństwem systemu.

Aby zaktualizować system, musisz przejść do Dostosować. Szukaj Aktualizacja i bezpieczeństwo (Aktualizacja systemu Windows, odzyskiwanie kopii zapasowej). Tam, w lewym górnym rogu wybranego ekranu Aktualizacja systemu Windows. Jeśli Twój system nie jest aktualny, poinformuje Cię o konieczności ponownego uruchomienia (możesz zaplanować ponowne uruchomienie), a także udostępni nową opcję pobrania i zainstalowania aktualizacji (z informacjami o nowościach w aktualizacji).

Jeśli masz oczekującą aktualizację, uruchom ponownie i wróć do Ustawień Pobierz i zainstaluj następną wersję okna. Jeśli nie widzisz żadnych opcji, spróbuj wyszukać aktualizacje systemu Windows, aby sprawdzić, czy jakieś znajdziesz. W przeciwnym razie Twój system jest już zaktualizowany i nie musisz nic robić. Problem może nie wynikać z tego powodu. Jeśli zainstalowałeś nową aktualizację, sprawdź, czy wszystko jest w porządku, ponieważ może to wystarczyć.

Krok 3: Zaktualizuj sterowniki

Problem może być spowodowany stary kierowca którykolwiek ze składników komputera. Dlatego zaleca się również aktualizację sterowników. Musisz tylko iść do Administrator urządzenia, w Panelu sterowania (jeśli nie możesz go znaleźć, przejdź do menu wyszukiwania w menu Start systemu Windows) i kliknij prawym przyciskiem myszy każdy składnik sprzętowy, aby Aktualizacja sterownika.

Zaktualizuj sterowniki

Krok 4: Usuń złośliwe oprogramowanie

Kolejną podstawową kontrolą w celu zapewnienia bezpieczeństwa komputera i danych na nim jest pozbywanie się Potencjalne złośliwe oprogramowanie co może mieć na Ciebie wpływ.

Możesz zrobić analizę Windows Defender, program antywirusowy zawierający złośliwe oprogramowanie lub konkretny program, który ma na celu pozbycie się tych problemów z bezpieczeństwem. Jeśli na twoim komputerze znajduje się złośliwy kod, możesz go wyeliminować, a tym samym zakończyć problem, jeśli dzieje się to z tego powodu.

READ  W USA wolą inne aplikacje zamiast WhatsApp; zobacz jakie one są

Okna antywirusowe

Zalecamy zrobienie pliku głęboka analiza Dlatego program przeszukuje wszystkie dyski w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, ponieważ szybkie skanowanie może nie znaleźć wszystkiego. Aby korzystać z antywirusa Windows, musisz przejść do Aktualizacji i zabezpieczeń, jest Windows Security. W programie antywirusowym możesz zamówić pełny skan komputera, uruchomić skanowanie teraz i poczekać, aż zadziała. Może to zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy.

Jeśli zamierzasz używać innego oprogramowania zabezpieczającego lub antywirusa, wykonaj również głębokie skanowanie. Możesz go znaleźć z samej ikony aplikacji lub w tej samej sekcji Zabezpieczenia systemu Windows, jako alternatywę dla Defendera. Jeśli twój program antywirusowy nie jest aktywny, aktywuj go.

Krok 5: Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów

Jeśli wrócisz do Dostosować, w sekcji szukaj kompozycji wpisz Sortować. pokaże Ci Sprawdź stan sprzętu i rozwiąż problemy.

rozwiązywanie problemów

Pojawią się istniejące problemy do rozwiązania. Jeśli komunikat mówi, że nie wykryto problemu, może tak nie być. Jeśli przegapiłeś ostrzeżenie, postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 6: Przywróć komputer

Możesz przywrócić komputer bez wpływu na pliki formatu Powrót do zdrowia (Z poprzedniej sekcji na temat rozwiązywania problemów możesz teraz uzyskać do niej dostęp). W ten sposób powrócisz do poprzedniego stanu, w którym program działał dobrze, ale bez wpływu na twoje zdjęcia lub dokumenty. Jest to najściślejszy, więc najlepiej wykonać inne sprawdzenia powyżej, jeśli chcesz pominąć ten krok do samego końca.

Krok 7: Odinstaluj najnowszą aktualizację

Tak jak mówimy, abyś spróbował zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows, jeśli Twój system jest już aktualny, a aktualizacja jest niedawna, problem może być spowodowany tym. Mogą one wpływać na różne programy lub powodować różne problemy operacyjne, chociaż nie jest to normalne.

Okna aktualizacji i zabezpieczeń

Jeśli zauważysz, że program zaczyna się zawieszać wkrótce po zaktualizowaniu wersji systemu Windows, przyczyną może być problem. Musisz wykonać te same kroki aktualizacji. idź do aktualizacja i bezpieczeństwo, Następnie do Windows Update i Wyświetl historię aktualizacji (na dole strony). Znajdziesz tam opcję odinstalowania aktualizacji.

Zaktualizuj datę aktualizacji

Krok 8: Problemy ze zgodnością

Jeśli problem jest spowodowany przez konkretne oprogramowanie, najlepszym rozwiązaniem jest: Odinstaluj. Jeśli możesz Zainstaluj ponownie Aby sprawdzić, czy zostało to naprawione. Jeśli tak, możliwe, że wcześniej podczas instalacji wystąpiła awaria wewnętrzna, która wpłynęła na system operacyjny.

READ  WhatsApp | Czy to oznacza uśmiechniętą twarz z zaciśniętymi zębami | zmarszczyć brwi | Znaczenie | Aplikacje | Aplikacje | Smartfon | Telefony komórkowe | wirusowe | sztuczka | Samouczek | Stany Zjednoczone | Hiszpania | Meksyk | NNDA | NNNI | ZABAWA SPORTOWA

Aby odinstalować program, musisz przejść do Panelu sterowania komputera, do opcji Programy. Tam musisz się poddać Odinstaluj program. Wybierz wybrany program z listy, naciśnij prawy przycisk myszy, a pojawi się opcja odinstaluj. Potwierdzasz to i odinstalujesz oprogramowanie w mgnieniu oka.

odinstaluj programy

Aby go ponownie zainstalować, wystarczy wykonać zwykły proces, ale sprawdź, czy nie zawodzi w żadnym konkretnym kroku. To może rozwiązać problem.

Krok 9: Kontroler plików systemowych

włączyć coś Kontroler plików systemowych, narzędzie do korygowania uszkodzonych plików systemowych, które mogą być przyczyną błędów oprogramowania.

Możesz to zrobić za pomocą SFC, naciskając Win + X i Option Kod systemowy (Administrator) z menu. Możesz wyszukiwać i uruchamiać wiersz poleceń w wyszukiwarce Windows jako administrator (Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zobaczyć opcję). tam punkty sfc /skanuj i naciśnij klawisz Wchodzi. Jeśli to nie działa, sprawdź dokładnie, czy uruchomiłeś go jako administrator (czasami zapominamy).

okna sfc

Skanowanie zajmie co najmniej 15 minut. Po zakończeniu skanowania poinformuje Cię, czy znalazł uszkodzone pliki i je naprawił. Po zakończeniu zamknij i uruchom ponownie system Windows. Ponieważ zajmie to trochę czasu, możesz kontynuować wykonywanie innych czynności podczas skanowania.

Krok 10: Analiza DISM

Możesz spróbować uruchomić skanowanie DISM, jeśli to nie zadziała. Musisz tylko otworzyć Kod systemowy Jako administrator wpisz DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth i naciśnij Enter, aby uruchomić polecenie. Test DISM również trwa 15 minut lub dłużej. Nie przerywaj ani nie zamykaj. Ponieważ zajmie to trochę czasu, możesz kontynuować wykonywanie innych czynności podczas skanowania.

Krok 11: Przetestuj za pomocą Sprawdź dysk

Możesz również sprawdzić Bezpieczeństwo dysku dzięki funkcji sprawdzania dysku, dysk używany do analizowania, weryfikowania i naprawy woluminów lub dysków twardych w komputerze. Otwórz ponownie wiersz polecenia i wpisz chkdsk C: / V. Zajmie to kilka minut i poinformuje Cię, czy na dysku występują błędy.

Okna listy kontrolnej

Krok 12: Sprawdź problemy z pamięcią

Możesz także sprawdzić, czy błąd jest spowodowany problemem z pamięcią na komputerze. Aby to zrobić, wystarczy podać Win + R i w wykonaniu napisać następującą komendę mdsched.exe. Jeśli wystąpi błąd, poinformuje Cię o jego istnieniu i sposobie jego rozwiązania.

Pamięć RAM komputera

Być może będziesz musiał ulepszyć lub naprawić swój Baran W tym przypadku. Jeśli z tego powodu zaczął sprawiać ci problemy, zaleca się oszczędzanie na nowy o większej pojemności.