23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szybko sprawdź, czy masz połączenie z najlepszą siecią Wi-Fi

Szybko sprawdź, czy masz połączenie z najlepszą siecią Wi-Fi

Możliwe, że w pewnym momencie możesz mieć wątpliwości, czy jesteś połączony Najlepsze dostępne Wi-Fi. Zawsze ważne jest, aby wybrać ten, który ma najwyższy sygnał, najwyższą prędkość i ostatecznie oferuje najlepsze połączenie. Ale czasami możemy mieć kilka dostępnych opcji, na przykład jeśli masz w domu wzmacniacz sygnału bezprzewodowego. Skąd wiesz, czy jesteś podłączony do najlepszej sieci? Pokażemy Ci bardzo prostą metodę.

Skąd wiesz, czy korzystasz z najlepszej sieci Wi-Fi?

Jeśli masz wątpliwości, czy masz połączenie z najlepszą siecią Wi-Fi, możesz ją zainstalować Aplikacja, która pokazuje sygnał. Nie tylko będziesz mógł zobaczyć konkretną sieć, z którą jesteś połączony, ale także inną sieć, która może być dostępna w pobliżu. Możesz więc porównać i zobaczyć, czy naprawdę używasz tego, co najlepsze, czy wręcz przeciwnie, innego typu o większej mocy.

Możesz skorzystać z programów np Skaner internetowy, co przetestowaliśmy w naszym przypadku, a także inne podobne, takie jak WiFi Analyzer. Proces jest bardzo podobny i będziesz mógł zobaczyć siłę sygnału.

po prostu otwórz Skaner internetowy Znajdziesz wykres, na którym możesz zobaczyć intensywność sygnału mierzoną w procentach. Zobaczysz nazwę sieci, do której jesteś podłączony, aby wyraźnie zidentyfikować sieć, z którą jesteś połączony. Zobaczysz również informacje, takie jak maksymalna prędkość, adres IP, adres MAC itp.

Ale jeśli klikniesz tam, gdzie mówi siła sygnału, przeniesie Cię do nowego okna, w którym zobaczysz inne sieci dostępne wokół ciebie. Będzie mniej lub więcej w zależności od tego, gdzie jesteś podłączony i sieci Wi-Fi wokół ciebie. Zobaczysz pasek, w którym możesz zobaczyć plik poziom ciężkości.

Wyświetlacz siły Wi-Fi

Jeśli klikniesz na każdą z tych sieci, będziesz mógł zobaczyć inne dane, takie jak adres MAC, szyfrowanie bezpieczeństwa, siłę sygnału, kanał lub częstotliwość. Wszystko to może być przydatne i będziesz mógł to łatwo zobaczyć w Network Scanner. Jeśli użyjesz innego programu, takiego jak WiFi Analyzer, będzie on bardzo podobny.

READ  Dragon's Dogma 2 potwierdza datę premiery na PS5, Xbox Series i PC

Większy sygnał nie oznacza lepszej sieci

Chociaż lepszy sygnał zazwyczaj oznacza lepsze połączenie internetowe, nie zawsze tak jest. Dlaczego to mówimy? Pomyśl na przykład o pliku Wzmacniacz Wi-Fi Ten, z którym się łączysz, jest prawdopodobnie zbyt daleko od routera, odbiera bardzo słaby sygnał, ale podłączasz telefon komórkowy lub komputer do tego repeatera tuż obok niego.

W takim przypadku otrzymasz bardzo dobry sygnał. Teraz, naprawdę Szybkość i jakość Tak nie będzie. Ten repeater nie będzie w stanie zaoferować równie doskonałego połączenia, jakbyś był tuż obok routera. Może się też zdarzyć, że odbierasz prawie 100% sygnału z repeatera, który ma naprawdę złe połączenie i działa gorzej, niż gdybyś odbierał 20 lub 30% z innej lepszej sieci.

Krótko mówiąc, jak widać, łatwo jest stwierdzić, czy masz połączenie z najlepszą możliwą siecią Wi-Fi. Możesz skorzystać z prostego oprogramowania mobilnego i przez cały czas sprawdzać jakość sygnału oraz czy wygodnie jest Ci przełączyć się na inną możliwą sieć.