28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szokujące zdjęcia pokazują, jak płody reagują na to, co je ich matka – Enseñame de Ciencia

Szokujące zdjęcia pokazują, jak płody reagują na to, co je ich matka – Enseñame de Ciencia

Rozmnażanie jest podstawą sukcesu gatunków, która pomaga zapewnić im przetrwanie, a ludzie nie są wyjątkiem od tej biologicznej i ewolucyjnej reguły.

Ale z bardziej antropocentrycznej perspektywy decyzja o założeniu rodziny wykracza poza chęć zachowania gatunku i może być również postrzegana jako czynnik społeczny lub osobisty.

Na wszystkich etapach rozwoju ważne jest, aby stale monitorować stan zdrowia płodu, który może wahać się od ogólnych informacji, takich jak parametry życiowe, do bardziej szczegółowego raportu o potencjalnych powikłaniach lub patologiach.

Dieta kobiety w ciąży jest zazwyczaj zróżnicowana, chociaż położnicy zalecają stosowanie zbilansowanej diety bogatej w kwas foliowy, witaminy i składniki odżywcze wystarczające do prawidłowego odżywienia płodu i zapewnienia optymalnego zdrowia matki; Wiele kobiet ma tendencję do doświadczania serii zachcianek na jedzenie.

Te smaki mogą wahać się od codziennych potraw, takich jak hamburger, po egzotyczne kombinacje, które stają się nieprzyjemne (dla innych). Komentowano również, że kulinarne kaprysy zdają się wyrażać w najmniej odpowiednich godzinach, o świcie, kiedy jest większy apetyt.

W pierwszych miesiącach życia maluszek jest utrzymywany na diecie opartej na mleku (lub mieszance) i wodzie, choć prawdziwy dylemat karmienia dopiero przed nim.

Gdy zaczniesz wdrażać inne produkty spożywcze; Od najmłodszych lat aż do wieku niemowlęcego dzieci mają tendencję do odczuwania pewnej wrażliwości na warzywa, a według ostatnich badań wybór warzyw, które lubią, a których nie, można rozróżnić nawet przed urodzeniem.

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym psychologiawskazuje, że płody robią „twarze”, gdy matka je określone warzywa.

Zgodnie z tym, co zaobserwowano, gdy tylko matki spożywają marchewkę, USG pokazuje, że płody się uśmiechają, ale jeśli jedzą jarmuż, mają tendencję do płaczu.

„Zdecydowaliśmy się przeprowadzić to badanie, aby dowiedzieć się więcej o zdolnościach smakowych i węchowych płodu w łonie matki” – powiedziała. CNN E-mailem, główny badacz Beyza Ustun, badacz podyplomowy w Laboratorium Badawczym Płodu i Noworodka na Uniwersytecie Durham w Wielkiej Brytanii.

READ  Wybory w Kolumbii: Dzień, w którym Kolumbijczycy głosowali przeciw „tak jak zwykle”

Różne badania sugerowały, że płody mogą wąchać i smakować produkty, które były karmione z macicy. Ale to pierwsze badanie, które pokazuje bezpośredni dowód ekspresji płodu.

Faza eksperymentalna obejmowała analizę 100 zdrowych płodów, których matki były w wieku od 18 do 40 lat i były w wieku ciążowym od 32 do 36 tygodni.

Kobiety podzielono na 3 różne grupy, grupę kontrolną składającą się z 30 kobiet w ciąży, które nie przyjmowały żadnych pigułek antykoncepcyjnych, kolejną grupę 35 kobiet, które przyjmowały kapsułki z organicznego jarmużu i 35 innych kobiet, które przyjmowały pigułki z marchwi.

Aby zmniejszyć margines błędu, kobiety w ciąży nie spożywały w ciągu dnia produktów zawierających to warzywo jako podstawę i poproszono je, aby nie jadły przez godzinę przed badaniem.

Dwadzieścia minut po zażyciu kapsułek kobiety przeszły USG 4D i porównały obrazy 2D. Płody pokazujące kącik ust lub uśmiechające się były istotnie wyższe w grupie ciężarnych, które jadły marchewkę, podczas gdy cechy rozdrażnienia lub płaczu występowały w grupie matek, które jadły jarmuż.

Dzięki tym badaniom możliwe jest dostosowanie diety i przyzwyczajenie płodów do smaku warzyw, które zwykle sprawiają więcej problemów w momencie spożycia.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: psychologia

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.