30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szef Grupy Wagnera ujawnił, ilu bojowników stracił w Bachmucie i ostrzegł przed możliwą rewolucją w Rosji

Jewgienij Prigożyn, prezes Grupy Wagnera, podnosi rosyjską flagę narodową przed swoimi żołnierzami w Bakhmut na Ukrainie.

Jak – Jewgienij Prigożyn, Ostrzegł przed tym wczoraj w nocy założyciel Grupy Wagnera Rosję może spotkać rewolucja podobna do tej z 1917 roku i przegrać konflikt na Ukrainie Chyba że elity potraktują wojnę poważnie. Ponadto ujawnił swoją siłę najemnika Straciłem ponad 20 000 wojowników w bitwie pod Bachmutem, ogłoszona przez Moskwę w zeszłym tygodniu.

Najpotężniejszy rosyjski najemnik stwierdził w wywiadzie opublikowanym wczoraj wieczorem na swoim kanale Telegram z prokremlowskim strategiem politycznym Konstantinem Dołgowem, że w jego poglądach politycznych dominuje patriotyzm i służba prezydentowi. prezydent Rosji Władimir Putin, Ale ostrzegał przed tym Moskwie grozi zamęt. Prigożyn wyjaśnił, że w Rosji panował optymistyczny pogląd, że Zachód zmęczy się wojną, a Chiny ułatwią porozumienie pokojowe, ale nie do końca wierzył w tę interpretację.

Zamiast tego twierdził Ukraina przygotowywała kontratak mający na celu odepchnięcie wojsk rosyjskich do swoich granic do 2014 roku., kiedy Rosja anektowała Krym. Jego zdaniem Kijów próbowałby oblegać Bachmut, centrum zaciętych walk na wschodzie, i atakować Krym.

Ukraiński żołnierz patrzy ze swojego posterunku w pobliżu Pakhmut, obwód doniecki, Ukraina, wtorek, 23 maja 2023 r.

Ukraiński żołnierz patrzy ze swojej pozycji w pobliżu Pakhmut, obwód doniecki, Ukraina, wtorek, 23 maja 2023 r. – Źródło: Efrem Lukatsky

„Najprawdopodobniej ten scenariusz nie jest dobry dla Rosji, dlatego musimy przygotować się na twardą wojnę” – powiedział. „Jesteśmy w sytuacji, w której możemy stracić Rosję, to jest główny problem… Musimy wprowadzić stan wojenny”on dodał.

Prigożyn powiedział również w wywiadzie, że jego nazwisko, „Kucharz Putina”był głupi, bo nie umiał gotować i nigdy nie był szefem kuchni, i to zasugerował „Rzeźnik Putina” To może być bardziej odpowiedni pseudonim. Jego związek z prezydentem powstał, ponieważ był właścicielem firmy cateringowej na oficjalne imprezy.

READ  Jak doktorant rozwiązał 2500-letni problem sanskrycki

Ocenił, że „od samego początku mogliby nadać mi ten przydomek:„ Rzeźnik Putina ”i wszystko byłoby w porządku”.

W trakcie wywiadu szef Grupy Wagnera, podobnie jak przy innych okazjach, wycelował w rosyjską elitę mówiąc: Gdyby zwykli Rosjanie nadal zabierali swoje dzieci w cynkowych trumnach, podczas gdy dzieci elit „leżały” na słońcu, Rosji groziłyby wstrząsy podobne do rewolucji z 1917 r., które wywołały wojnę domową..

„Ten podział może zakończyć się, podobnie jak w 1917 r., rewolucją” – powiedział. „Najpierw powstaną żołnierze, potem dołączą ich bliscy. Są ich już dziesiątki tysięcy, krewni zmarłych. I prawdopodobnie są ich setki tysięcy, nic na to nie poradzimy”.

Straty w Bachmucie

Krytykując politykę Rosji na poradzieckiej Ukrainie, Prigożyn opisał realizację tego, co Kreml nazywa „specjalną operacją wojskową”, jako niejasną, sprzeczną i zagmatwaną.

Według Prigożyna, Rosyjskie kierownictwo wojskowe wielokrotnie grzeszyło podczas wojny. Twierdził, że deklarowany cel rozbrojenia Ukrainy nie powiódł się. Od tamtej pory rosyjska inwazja przyniosła tylko odwrotny skutek Armia kijowska została wzmocniona dostawami broni i szkoleniem zachodnich aliantówpokazane.

Wzdłuż tych linii, doceń to Minister obrony Siergiej Szojgu musi zostać zastąpiony pułkownika Michaiła Miezincewa, a szefa Sztabu Generalnego Walerija Gierasimowa ma zastąpić Siergiej Surowikin, nazywany przez rosyjskie media „Generałem Armagedonem”.

Ukraińscy żołnierze przechodzą obok domów zniszczonych przez rosyjskie bombardowania w Bachmucie, obwód doniecki, Ukraina, czwartek, 10 listopada 2022 r.

Ukraińscy żołnierze przechodzą obok domów zniszczonych przez rosyjskie bombardowania w Pakhmut, obwód doniecki, Ukraina, czwartek, 10 listopada 2022 r. – Źródło: Libkos

Jak wskazano Siły Kremla zabijały cywilów podczas wojny, czemu Moskwa wielokrotnie zaprzeczała.

Co więcej, ujawnił swoją siłę W przedłużającej się bitwie o Bachmuta zginęło ponad 20 tysięcy bojownikówI Około 20% z 50 000 rosyjskich jeńców powołanych do walki zmarło w ciągu ostatnich 15 miesięcy W mieście wschodniej Ukrainy.

READ  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dotknięty drastyczną zmianą po 40 dniach wojny z Rosją

Liczba ta kontrastuje z twierdzeniami Moskwy, że straciła nieco ponad 6000 żołnierzy podczas wojny i przekracza oficjalne szacunki 15 000 ofiar sowieckich w wojnie w Afganistanie w latach 1979-1989. Ukraina nie podała, ilu jej żołnierzy zginęło od czasu rozpoczęcia inwazji Rosji w lutym 2022 roku.

Analitycy uważają, że sama dziewięciomiesięczna walka o kontrolę nad Bakhmutem pochłonęła życie dziesiątek tysięcy żołnierzy, w tym niektórych więźniów, którzy podobno nie przeszli szkolenia przed wysłaniem na linię frontu.

Poinformował o tym w środę ukraiński Sztab Generalny A „ciężkie walki” trwały wewnątrz Bachmutakilka dni po tym, jak Rosja ogłosiła, że ​​całkowicie zajęła zniszczone miasto.

Bachmut znajduje się w obwodzie donieckim, jednym z czterech obwodów nielegalnie zaanektowanych jesienią ubiegłego roku przez Kreml.

Poinformował o tym dowódca Wojsk Lądowych Ukrainy Ołeksandr Serski Siły Kijowa „kontynuują operację obronną” W Bakhmut i osiągnięte Nieokreślone „trafienia” na obrzeżach miastaNie podał jednak więcej szczegółów.

Władze ukraińskie podkreślały, że bitwa pod Bachmutem jest daleka od zakończenia.

Denis Pushlin, szef kontrolowanego przez Rosję obwodu donieckiego, trzyma flagę nad zniszczonym budynkiem w Pakhmut na Ukrainie.

Denis Pushlin, szef kontrolowanego przez Rosję obwodu donieckiego, trzyma flagę nad zniszczonym budynkiem w Pakhmut na Ukrainie.

obok, Siły rosyjskie zestrzeliły „dużą liczbę” dronów w regionie BiełgoroduNa południu kraju lokalny urzędnik powiedział w środę, dzień po tym, jak Moskwa poinformowała, że ​​jej siły stłumiły transgraniczną inwazję na ten region z Ukrainy.

Gubernator Biełgorodu Wiaczesław Gładkow wyjaśnił w poście na Telegramie, że drony zostały przechwycone nad prowincją w nocy. Nie było żadnych obrażeń, ale nieokreślone budynki administracyjne, budynki mieszkalne i samochody zostały uszkodzone.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony władz ukraińskich.

Associated Press i Reuters