2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szef COP26 ze łzami w oczach przeprasza za wynik szczytu klimatycznego (wideo)

Wysłano:

14 listopada 2021 05:50 GMT

W ostatniej chwili Chiny i Indie nalegały na zmianę części tekstu umowy, która wzywała do „wycofywania” węgla, co stawia pod znakiem zapytania całą inicjatywę klimatyczną.

Szef Konferencji Klimatycznej ONZ, Alok Sharma, nie mógł powstrzymać łez w tę sobotę i przeprosił delegatów za wyniki COP26, którego ostateczne zatwierdzenie obejmowało zmiany w zużyciu węgla w ostatniej chwili. Główne punkty szczytu.

„Pozwólcie mi tylko powiedzieć wszystkim delegatom, że przepraszam za przebieg tego procesu i jest mi bardzo przykro z tego powodu” – powiedział Sharma. „Rozumiem głębokie rozczarowanie, ale myślę, że tak jak wskazałem, też jestem Konieczne jest, abyśmy chronili ten zestaw „środków”dodany.

Na ostatnim etapie uczestnicy szczytu klimatycznego wycofali się z apelu o zaprzestanie wykorzystywania węgla i całkowitą likwidację dopłat do paliw kopalnych.

Tak więc w końcowej propozycji zdanie „wycofywaniaDotacje do węgla i paliw kopalnych zostały zastąpione przezstopniowa redukcja„Pod naciskiem Chin i Indii, krajów eksportujących paliwa kopalne, które sprzeciwiły się temu bezwarunkowemu popytowi.

Pytanie, jak zająć się ciągłym wykorzystaniem paliw kopalnych, które jest w dużej mierze odpowiedzialne za globalne ocieplenie, było jednym z głównych punktów tarcia podczas tych dwóch tygodni dialogu.

„Jak można oczekiwać, że kraje rozwijające się złożą obietnice zniesienia subsydiów do paliw kopalnych?”, zapytał indyjski minister środowiska Bhubandar Yadav w swoim sobotnim przemówieniu. Redukcja ubóstwa”.

READ  Szczepionka Sputnik V może zostać zatwierdzona do końca 2021 r.