18 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szczepionki Sinovac i Pfizer nie są skuteczne przeciwko odmianie Omicron

Dochodzenie przeprowadzone przez Uniwersytet w Hongkongu wykazało to Ani chińska szczepionka CoronaVac, opracowana przez Sinovac, ani amerykańsko-niemiecka szczepionka firmy Pfizer-BioNTech w stosunku do nowego wariantu omicron.

Zgodnie z wynikami badania, Żadna z tych szczepionek nie wywołała odpowiedzi przeciwciał potrzebnej do zneutralizowania wariantu Po raz pierwszy odkryto go w Afryce Południowej niecały miesiąc temu.

Uniwersytet zauważony w zezwolenie.

Badania – które są wciąż w trakcie przeglądu przed opublikowaniem i prowadzone przez szanowanego eksperta ds. chorób zakaźnych Yoena Kwok Younga – opierały się na analizie próbek krwi od pięćdziesięciu osób, z których 25 zostało zaszczepionych pełnym programem CoronaVac, a 25 innych preparatem Pfizer. .

Mniej skuteczny przeciwko Omicron

U osób, które otrzymały szczepionkę Sinovac, nie stwierdzono poziomów przeciwciał zdolnych do neutralizacji wariantu omikronowego., podczas gdy wśród osób zaszczepionych Pfizer-BioNTech tylko pięć wykazywało „wykrywalne” poziomy, które nadal były od 35 do 40 razy mniej skuteczne niż oryginalny wariant wirusa i „znacznie” niższe niż warianty beta i beta delta.

Chińska szczepionka farmaceutyczna opiera się na wykorzystaniu inaktywowanego wirusa, natomiast szczepionka Pfizer-BioNtech wykorzystuje innowacyjną biotechnologię messenger RNA.

„Odbiorcy tych szczepionek, a nawet pacjenci, którzy przezwyciężyli chorobę Są narażeni na zwiększone ryzyko infekcji lub reinfekcji?Autorzy ostrzegają, że badanie skupiło się wyłącznie na odpowiedzi immunologicznej.

Wskazały również, na podstawie wstępnych wyników śledztwa, że W celu poprawy poziomu ochrony konieczne mogą być dawki przypominające obu szczepionek, nie wykluczając konieczności produkcji szczepionek nowej generacji.

Sinovac pracuje nad nową szczepionką

Firma Sinovac ogłosiła już w ostatnich dniach, że opracowuje wersję immunomodulatora, który jest skierowany konkretnie na wariant omikronowy.

Obecna formuła (CoronaVac) otrzymała zgodę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na zastosowanie awaryjne 1 czerwca., aby następnie zostać opracowanym przez Sinopharm w drugiej chińskiej formule w celu uzyskania tego zezwolenia.

READ  Jako gwiazda rocka, Neb Bukele ogłasza „Bitcoin City” w Salwadorze

Badania – przed pojawieniem się wariantów Delta i Omicron – wskazują, że szczepionka Sinovac jest skuteczna tylko w 51% w zmniejszaniu przypadków objawów Covid-19, chociaż odsetek ten wzrasta do 100% w przypadkach ciężkich i wymagających hospitalizacji.