28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szczepionka Sputnik V może zostać zatwierdzona do końca 2021 r.

Według informacji Reuters, rosyjska szczepionka przeciwko Covid-19, Sputnik, do końca 2021 r. przez Światową Organizację Zdrowia (Kim jest), powiedział Soumya Swaminathan, główny naukowiec organizacji.

Zdjęcie: Getty Images

„Istnieją pewne dokumenty prawne, które obie strony muszą podpisać, zanim proces będzie mógł być kontynuowany”, powiedział Swaminathan podczas wywiadu.

Po tym etapie WHO wznawia ocenę akt i ustala datę inspekcji, aby dać zielone światło dla zezwolenia na awaryjne zastosowanie szczepionki z Centrum Estetycznego w Moskwie.

Choć Somya nie podał konkretnej daty, podkreślił, że „jeśli dokumenty zostaną podpisane w ciągu najbliższych dwóch dni, po których ewaluacja zostanie wznowiona, to bardzo prawdopodobne, że kontrola odbędzie się również do końca roku i proces może zostać zakończony.”

Należy pamiętać, że w połowie czerwca WHO wstrzymała proces przeglądu szczepionek Sputnik Ponieważ grupa ekspertów odkryła nieprawidłowości w jednym z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Ufie. W tym czasie ocena rosyjskiej szczepionki została wstrzymana z powodu nieprzestrzegania niektórych procedur prawnych.

Szczepionka Sputnik V może zostać zatwierdzona do końca 2021 r.

Zdjęcie: Getty Images

Na konferencji prasowej z udziałem Organizacji Narodów Zjednoczonych i Kim jest Przedstawił nowy plan osiągnięcia szczepień 40% światowej populacji przed końcem 2022 r. i stwierdził: „Teraz z przyjemnością informuję, że w rozmowach, jakie prowadziliśmy z rządem rosyjskim, problem ten jeszcze nie został rozwiązany. został rozwiązany. Po zakończeniu tych procesów będziemy mogli wznowić procedurę.

obecnie Kim jest Zatwierdził siedem szczepionek przeciwko Covid-19 i pomimo szczepionki Sputnik Jest szeroko administrowany w Rosji i krajach takich jak Meksyk, a mandatu organizacji międzynarodowych wciąż brakuje.

READ  Janine Anez. „Nie chcę już żyć” – mówi były prezydent Boliwii z więzienia