29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szczepionka Pfizer przeciwko COVID-19 jest zatwierdzona dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

(CNN) – Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA, od angielskiego akronimu) wydała w piątek a Pozwolenie na użycie awaryjne Szczepionka Pfizer’s Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Jest to pierwsza zatwierdzona w kraju szczepionka przeciw COVID-19 dla małych dzieci.

We wtorek doradcy ds. szczepień FDA głosowali 17-0, przy jednym wstrzymującym się, aby zalecić zezwolenie na awaryjne zastosowanie szczepionki, która wykorzystuje jedną trzecią dawki szczepionki podawanej dzieciom w wieku 12 lat lub starszym.

Pfizer twierdzi, że badanie kliniczne wykazało, że jego szczepionka zapewnia ponad 90% ochronę przed objawami choroby u dzieci, nawet przy jednej trzeciej dawki, a firma ma nadzieję, że ta niższa dawka zmniejszy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.

Szczepionka Pfizer obniża potwierdzoną odporność 0:41

Problem trafia teraz do Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w Stanach Zjednoczonych. Doradcy ds. szczepień w CDC, Komitecie Doradczym ds. Praktyk Szczepień, spotkają się 2 listopada, aby omówić, czy szczepionka powinna być zalecana amerykańskim dzieciom. Następnie dyrektor CDC dr Rochelle Walinsky podejmie ostateczną decyzję o jego zastosowaniu.

Biały Dom twierdzi, że ma już plan dystrybucji szczepionek wśród małych dzieci, co oznacza, że ​​można je podać, gdy tylko dostaną zielone światło od CDC.

Jak dotąd szczepionka Covid-19 firmy Pfizer została zarejestrowana dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Ponadto szczepionka jest zatwierdzona dla osób w wieku 16 lat i starszych.

READ  Minęły 32 lata od masakry jezuitów w Salwadorze