11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Światowa Organizacja Zdrowia porównuje warianty omikron i delta, aby określić, który jest bardziej niebezpieczny

Wysłano:

12 grudnia 2021 22:25 GMT

Obecnie szczep wykryty po raz pierwszy w Afryce Południowej rozprzestrzenia się szybciej niż ten odkryty w Indiach, przewidując większą częstość występowania.

Nowy wariant omikronu może zmniejszyć skuteczność szczepienia koronawirusem, choć prawdopodobnie nie jest tak niebezpieczny jak delta, ogłaszać W najbliższy piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Do tej pory naukowcy Bardzo mało danych na temat skuteczności leków przeciwwirusowych przeciwko firmie omicron, a żaden z testów nie był recenzowany, ostrzega agencja.

Wstępne wyniki badań epidemiologicznych związanych z próbami reinfekcji i neutralizacji […] Istotnie zmieniony profil antygenowy białka kolczastego omikrona sugerować […] Możliwe zmniejszenie skuteczności szczepień przeciwko infekcji związanej z omikronem i jej przenoszeniu” – czytamy w raporcie.

Chociaż immunizacja okazała się bardzo skuteczna przeciwko temu szczepowi delta, na całym świecie, to Nadal dominująca alternatywa. Szczepionki prawdopodobnie będą miały również pewną skuteczność przeciwko Omicronowi, szczególnie w ciężkich przypadkach, pomimo faktu, że ich działanie jest słabsze w porównaniu z innymi wariantami, szczegóły raportu.

Do 9 grudnia 2021 r. przypadki infekcji przed omicron w 63 krajach ze wszystkich sześciu regionów WHO.

Obecnie odmiana została po raz pierwszy odkryta w RPA rozprzestrzenia się szybciej niż Wariant wykryty w Indiach, według organizacji, która przewiduje, że częstość występowania oomikronu może przewyższyć częstość występowania delt w krajach, w których infekcja następuje przez kontakt. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia Nowy wariant jest uważany za mniej niebezpieczny niż delta, ponieważ większość Wykryte przypadki były bezobjawowe lub umiarkowane i łagodne objawy.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że wariant omikronowy może być "mniej poważnie" Z innych ras

Do 11 grudnia informują 732 przypadki omikronowe w UE i EOGi według Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Dania (195 przypadków) i Norwegia (109 przypadków) to dwa kraje o największej liczbie pacjentów z zakażeniem omikronem. Wszystkie te przypadki były łagodne lub bezobjawowe Żaden z nich nie był śmiertelnyinformuje podmiot.

READ  Rosyjski sąd nałożył na Mitę 27 milionów dolarów

Z kolei Centers for Disease Control and Prevention (CDC, od angielskiego akronimu) Opublikowali to Podobne statystyki w piątek. W pierwszych ośmiu dniach grudnia w Stanach Zjednoczonych wykryto 43 przypadki Omicron, z których wszystkie były łagodne. Tylko jeden pacjent był hospitalizowany, ale został wypisany dwa dni później.

Pomimo wszystkich sugestii Światowa Organizacja Zdrowia stwierdza, że Zebrane dotychczas dane nie wystarczą do wyciągnięcia wniosków na wagę nowej zmiennej.