1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Suzume no Tojimari to już dziewiąte anime wszechczasów, które odniosło największy sukces – Kudasai

W miniony weekend nowy film reżysera Makoto ShinkaiI Suzume no Tojimari (Suzume zamknął drzwi), w kinach w Chinach, drugim co do wielkości rynku po udanych filmach z poprzednich filmów, takich jak Kimi bez jąder (Twoje imię) I Tenki no Ko (wietrzenie z tobą). Suzume no Tojimari To nie był wyjątek, ponieważ miał niesamowity weekend otwarcia Dzięki temu stał się dziewiątym najbardziej udanym filmem anime w całej historii światowego kina.

według Makoto Shinkaiw pierwszy weekend trzydniowej premiery Suzume no Tojimari W Chinach, Film zarobił 340 milionów juanów (ponad 49,35 miliona dolarów) przy ponad 10 milionach sprzedanych biletów.. Liczba ta znacznie przekracza 1,88 miliarda jenów (ponad 14,28 miliona dolarów) w weekend otwarcia. Suzume no Tojimari w Japonii, co już było najlepszym weekendem otwarcia dla filmu w historii. Makoto Shinkai W ojczystym kraju najlepsze otwarcie w Chinach dla filmu reżysera.

Jeśli chodzi o inne kraje azjatyckie, w których został uruchomiony Suzume no TojimariKorea Południowa zarobiła 23,92 mln USD, Tajwan 5,91 mln USD, Hongkong 2,49 mln USD i oczywiście Japonia 106,38 mln USD w zeszłym tygodniu. W sumie Suzume zarobił na całym świecie 188,12 miliona dolarów na dzień 27 marca, co czyni go dziewiątym najbardziej dochodowym filmem anime wszechczasów. i odlatuje Pokémon: pierwszy film przyłączać najlepsza dziesiątkagdzie jest od 1999 roku.

Film został otwarty 11 listopada w kinach w Japonii i Japonii W kinach w Meksyku, Brazylii, Argentynie, Boliwii, Chile, Ameryce Środkowej, Ekwadorze, Peru, Urugwaju i Wenezueli od 13 kwietniaDaty dla reszty Ameryki Łacińskiej zostaną ogłoszone wkrótce Crunchyroll.

zespół produkcyjny

  • Makoto Shinkaiznany z pisania, produkcji i reżyserowania popularnych filmów animowanych Kimi no na wa (Twoje imię) I Tenki no Ko (wietrzenie z tobą), ponownie wcielając się w te role Suzume no Tojimari.
  • Przywrócił także Shinkai Masayoshi Tanakal Kimi bez jąder I Tenki no Kojako projektant postaci Kenichi Tsuchiyal Kimi bez jąderjako reżyser animacji.
  • Takumi Tangibyły współpracownik Shinkai, również wraca z Kimi bez jąder I Kotonoha no Niwa na fotel dyrektora technicznego.
  • Animacja pojawi się w Komiksowe filmy falowez produkcją FIRMA HISTORIA I Toho Dystrybucja filmu w Japonii i sprzedaż za granicą.

Podsumowanie Suzume no Tojimari

Po drugiej stronie drzwi był cały czas… Suzume no Tojimari to opowieść o dojrzewaniu jej 17-letniej bohaterki, Suzume, której akcja toczy się w różnych dotkniętych katastrofą miejscach w całej Japonii, gdzie drzwi muszą się zatrzasnąć, siejąc spustoszenie.

Podróż Suzume rozpoczyna się w cichym miasteczku na Kiusiu (położonym w południowo-zachodniej Japonii), kiedy spotyka młodego mężczyznę, który mówi jej: „Szukam drzwi”. To, co Suzume znajduje, to pojedyncza, pusta brama, stojąca pośród ruin, jakby chroniona przed jakąkolwiek katastrofą. Pozornie przyciągana swoją mocą, Suzume chwyta za klamkę… W całej Japonii drzwi zaczynają się otwierać jeden po drugim, siejąc zniszczenie każdemu, kto znajdzie się w pobliżu. Suzume musi zamknąć te bramy, aby zapobiec dalszym katastrofom.

Gwiazdy, potem zachód słońca, poranne niebo… W tej przestrzeni jakby cały czas wtopił się w niebo… Niespotykane krajobrazy, spotkania i przerwy… Po drodze czekają ją niekończące się wyzwania. Pomimo wszystkich przeszkód przygoda Suzume rzuca promyk nadziei na naszą walkę z trudniejszymi ścieżkami niepokoju i ograniczeń, które składają się na codzienność. Ta historia zamykania drzwi łączących naszą przeszłość z teraźniejszością i przyszłością pozostawi niezatarte wrażenie w naszych sercach. Za tymi tajemniczymi drzwiami rozpoczyna się przygoda Suzume…

fontanna: Oficjalne konto na Twitterze

READ  Premiera ostatniego sezonu na Netflix

(C) 2022 「すずめの 戸締 ​​ま り」 製作 委員会