1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sun Princess i Lesser Party w Polsce: Wiadomości podróżnicze

Otwarcie nowego lotniska w Orlando

Lotnisko Orlando w północnoamerykańskim stanie Floryda otworzyło nowy terminal, który obejmuje 15 bramek (bramek) dla maksymalnie 20 lotów.

Ta nowa przestrzeń będzie wykorzystywana przez linie lotnicze, takie jak Lufthansa. Specjalność tej nowej konstrukcji: system „backs first”. Po przylocie pasażerowie najpierw udają się do karuzeli, a następnie do kontroli paszportowej. Według lotniska powinno to przyspieszyć procesy.

Nowa „Księżniczka Słońca” powinna wypłynąć w morze w lutym 2024 r.

Z pojemnością 4300 pasażerów statek wycieczkowy „Sun Princess” stanie się największym statkiem we flocie amerykańskiej linii wycieczkowej Princess Cruises.

Nowy statek klasy Sphere, zasilany skroplonym gazem ziemnym (LNG), ma pływać na Morzu Śródziemnym od lutego 2024 roku, a następnie na Karaiby.

To już trzeci statek wycieczkowy noszący nazwę „Księżniczka Słońca”. Jego identyczni poprzednicy funkcjonowali odpowiednio w latach 1974-1988 i 1995-2020.

Nowa trasa przez korony drzew na wschodzie Irlandii

W Avondale Forest Park na wschodzie Irlandii znajduje się ścieżka przez drzewa. Trasa o długości 1,4 kilometra prowadzi na wysokość 38 metrów i oferuje widoki na góry Wicklow, które rozciągają się na południe od stolicy, Dublina.

Według Irlandzkiej Agencji Turystycznej „Spacer w Koronach Drzew” nie ma barier i jest dostępny dla dzieci i wózków inwalidzkich.

Kontrolują późną sprzedaż alkoholi w Jakopane

W polskim ośrodku sportów zimowych Zakopane nie można już kupić alkoholu nocą. Jak podał Polskie Biuro Turystyki, rada miejska nakazała zakaz sprzedaży w godzinach od 23:00 do 6:00.

Grzane wino, wódka i inne podobne produkty są dostępne tylko w restauracjach lub barach. Celem jest zmniejszenie hałasu imprez ulicznych, aby mieszkańcy i turyści mogli lepiej spać.

Pierwsza e-łódka opuszcza Jezioro Bodeńskie

Od prawie 200 lat wody Jeziora Bodeńskiego przemierzają zmotoryzowane łodzie pasażerskie. Ale teraz zmierza tam również pierwszy e-boat, który wyruszył w swoją zaplanowaną podróż.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska. Przywódcy Polski, Czech i Słowenii w kolejce na spotkanie z Wołodymyrem Żeleńskim

Statek o napędzie bateryjnym, który może przewozić 300 pasażerów, rozpoczął regularne rejsy z północnego brzegu jeziora na ukwieconą wyspę Mainau. W tym czasie operatorzy morscy Jeziora Bodeńskiego wskazali, że będzie pływał tylko po południu.

Lekarstwo