2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Strach przed złym wyglądem, byciem w błędzie, przed nawiązaniem związku… Psychiatra, który uczy nas, jak pozbyć się strachu przed strachem

mówi to psycholog galicyjski Prezes Hiszpańskiego Stowarzyszenia EMDRże w czasie epidemii byliśmy Umieść strach w ciele I jeszcze nas nie opuścił. „tsunami Choroba umysłowa To, przez co przechodzimy, wynika z tego długiego okresu ciągłego zagrożenia i podejrzenie. the Zarządzanie strachem Ma z tym wiele wspólnego. „Po To dobrze, że masz zły dzień Również Blizny nie boląMiędzy innymi dr. Anabelle Gonzalez właśnie opublikowane Gdzie wychodzisz? (Editorial Planeta), książka, która chce nas nauczyć rozumieć Jak działa strach?. Tylko wtedy uda nam się nie zgubić Labirynty I znaleźć wyjście Dyskomfort psychiczny Powoduje „czasami przestraszony Bardzo wyraźnie – jak tłumaczy – zauważamy, jak to nas blokuje Jasno myślećTo, jak okaleczać nas w innych czasach, kryje się pod wieloma przebraniami: obsesje Nie możemy wyjść z naszych głów, problemy fizyczne Wydaje się, że nie jest z niczym połączony. gniew Również Smutek To nas kontroluje, czyli izolacja Trudności w komunikowaniu się z innymi. Oczywiście możemy mieć problemy z wieloma różnymi emocjami, ale wspólnym elementem tych trudności emocjonalnych jest to, że boi się uczuciawewnętrzna niepewność, która uniemożliwia nam radzenie sobie z życiem. Rozmawiamy z nią.

Unikaj strachu, a on będzie rósł

Jedną z rzeczy, która najbardziej pomaga nam przezwyciężyć strach, jest komunikowanie się z innymi.

Mówisz, że strach to mentalna pętla…

Strach jest cyklem, ponieważ może stać się tak desperacki, zwłaszcza gdy nalegamy, aby go anulować. kiedy mamy Tolerancja strachu Niski, mamy tendencję do podejmowania szybkich i desperackich decyzji: Unikamy tego. Na dłuższą metę staje się pułapkaW epizod To prowadzi nas z powrotem do punktu wyjścia. Na przykład tak nie chcę się baćZa wszelką cenę unikam myślenia o tym lub robienia rzeczy, które go powodują. Nie rozciągając się Pracuj nad jego trawieniem, pojawia się zawsze. Mogę nawet Niech rośnie więcej Nadal. Na przykład, jeśli czuję strach, mówię sobie: „Nie muszę taki być”. Oprócz tego czuć strachI czuję złość. Mam więc dwa problemy: strach i złość. Wynik: Strach jest coraz silniejszy. Jesteś teraz z powrotem w pętli.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia ocenia metody medycyny alternatywnej

Więc co ma do tego strach?

Jeśli wręcz przeciwnie, zaakceptujemy Życie z dyskomfortem, dyskomfort zawsze maleje. To fakt, to jest nasze nietolerancja Co to napędza Żyjemy w społeczeństwie bigoterii pod każdym względem, a także emocjonalnie. Nie tolerujemy uczuć To jest niemożliwe Nie toleruj oddychania. Dla mnie Strach przed nietolerancją To sprawia, że ​​się rozwijam węzeł emocjonalny Co następnie, aby to cofnąć, zmusza mnie do zrobienia dokładnie czegoś przeciwnego: Spójrz na moje uczucia, zrozumieć je, zobaczyć, z czym są połączone… Aby nie musieć zbaczać z drogi, lepiej na niej nie zaczynać. Jeśli pozwolisz moim uczuciom On jest, nic do nich nie dodając, z czasem ustępują, nawet jeśli są głębokie. Mówię: To, co czujemy, jest tym, co dotyka. A jeśli to zaakceptujemy i nie będziemy się za to karać, będziemy czuć się mniej źle i będziemy przechodzić obok.

Kontrola strachu lub transformacja strachu

Trzeba odważyć się wyjść na ulicę z odrobiną strachu, a jeśli nie, to w końcu całkowicie zawładnie naszym życiem.

Czy strach można kontrolować?

On Kontrola strachu To chleb na dziś i głód na jutro. Wolę używać innych wyrażeń. Na przykład:

  • On Strach musi zostać cofnięty. Jak? Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, z czego jest zrobiony, zbadać jego podstawę i odkryć, jak jest połączony, co go aktywuje Lub co może mi pomóc go zmniejszyć.
  • On Strach, że musisz przejść. Ośmielisz się Wyjdź na ulicę z lekkim niepokojemW przeciwnym razie całkowicie zawładnie naszym życiem. Tylko tak można to zrobić: nie podejmować decyzji w oparciu o dyktaturę strachu. Jeśli nie zaakceptujemy go jako partnera, kradnie nam życie.
  • On Strach musi zostać przekształcony. Najważniejszym sposobem radzenia sobie ze strachem jest odbicie. Zamiast myślenia w kółko lub nadmiernego myślenia o sobie, możemy nauczyć się zastanawiać nad sobą i innymi.

Jak odzwierciedla się strach?

Punktem wyjścia jest rozróżnienie odruchów odwrotnych i fałszywych. Na przykład, gdy dana osoba przeżyła zbyt wiele negatywne doświadczenia Dochodzi do wniosku, że „wszyscy są źli” lub „nikomu nie można ufać”. To przekonanie nie ma prawdziwych podstaw. Prawdziwe jest to, że „nie możesz ufać wszystkim”, „nie możesz ufać ludziom z dołu” i „zawsze możesz znaleźć kogoś, komu możesz zaufać” (jeśli odważysz się kontynuować komunikację). Jeden z wielkich Wrogowie przekonania do myślenia, a z tego zawsze mamy dużo. Przekonanie jest rakiem umysłu, kiedy nie zostawiamy otwartych drzwi dla jakiejkolwiek myśli. Co więcej, jest to jedna z rzeczy, która najbardziej nam pomaga Zmierz się ze strachem Jest to relacja z innymi i do tego konieczne jest zrozumienie Jak działają relacje lub jak działa umysł od innych. Nie wszyscy jesteśmy tacy sami, choć może się tak wydawać. każdy ma motywyOni Rany… komplikacje Relacje między ludźmi Wręcz przeciwnie, wymaga Elastyczność. Nie oznacza to, że nie mamy standardów, ale raczej, że nasze standardy ewoluują, ponieważ opierają się na danych, które do nas docierają i na nowych refleksjach, które na ich podstawie dokonujemy.

READ  badanie wzroku | Czy jesteś hojną osobą? Poznaj prawdę odnosząc się do tego, co widzisz jako pierwsze na obrazku | Test wirusowy | test osobowości | Test psychologiczny | Wirusowe wyzwanie | Facebook | Meksyk

3 klucze, aby stracić strach przed strachem

Rozwiązaniem strachu nie jest spokój, ale bezpieczeństwo.

Nie szukasz spokoju, szukasz bezpieczeństwa?

the Rozwiązanie strachu nie on spokój Ale ochrona. Spokój jest natychmiastowy i efemeryczny, ale ponieważ nie usuwa tego, co jest podstawą lęku, ponownie odchodzi. Bezpieczeństwo to coś głębszego i coś, co może nam towarzyszyć nawet wtedy, gdy… Boimy się. To sprawia, że ​​tak się czujemy Możemy przejść przez bolesną sytuację lub niebezpieczne. Cokolwiek przyjdzie, zmierzymy się i to minie. To trzyma nas w środku strachu i bólu. Ponadto bezpieczeństwo ma wiele wspólnego z Kontakt i relacje. Im więcej mamy przyjaciół, tym bardziej jesteśmy chronieni na poziomie zdrowotnym. Potrzebować Najlepsza możliwa jakość. Czasami dzięki łatce wnosimy bezpieczeństwo wbudowane od dzieciństwa Opracuj załączniki Ale jeśli nie mamy tego szczęścia, tego szczęścia, możemy je rozwinąć z czasem i pracą.

Jakieś klucze do rosnącego bezpieczeństwa?

  1. odbicie: Jest to system, który jest doskonalony za każdym razem w miarę, jak go praktykujemy. Na przykład: kiedy popełnię błąd, zamiast Torturuj mnie lub zjedz, patrzę bezpośrednio na sytuację, jak sobie z nią poradziłem i nauczyłem się czegoś innego. Jeśli znowu się pomylę, wrócę odzwierciedla Z większą ilością danych niż wcześniej. I tak w kółko. że to proces doskonaleniak Awansuj w grze wideo. Zdobywaj umiejętności i zdobywaj zasoby I karmię bezpieczeństwo, które Przyjdź, co może się wydarzyć w życiuBędę wiedział, jak się wydostać, bo mam gotowy system, by nadać sens życiu. Jeśli jednak pójdę z ustalonymi ideami, osadzę się w rzeczywistości, a kiedy mi to nie odpowiada, nie przyjmę tego.
  2. zaufanie. Tak, wiem, że mogę Polegając na ludziach, poczuję się bezpieczniej. Nie wszystko zależy ode mnie, są tacy, którzy mi pomagają. Skojarzenie z bezpieczeństwem, które daje odpowiednią pewność, pozwala powiedzieć: „Jeśli mnie skrzywdzą, wyzdrowieję, Ale połączenie jest tego warte, ludzie są tego warci, więc zaryzykuję. „Założymy również, że innym ludziom może nie podobać się sposób, w jaki pracujemy, że niektóre związki się kończą, a nawet ludzie, których kochamy, czasami muszą„ dać im kciuk w górę ”. „Dotknij”, jeśli nas przejdą.
  3. Zdolność do eksploracji. improwizować, wiedzieć, Bądź otwarty. Bezpieczeństwo wynika z poczucia, że ​​mam zasoby, aby się ruszyć, rozwiązać problem i poprosić o pomoc. Proces uzyskiwania bezpieczeństwa nie jest po prostu aktem introspekcji, a spojrzenie do wewnątrz nie wystarczy, chociaż jest konieczne iz pewnością byłoby miejscem, od którego należy zacząć. Kiedy trochę naładujemy akumulatory, powinniśmy zacząć wychodzić w świat, w Relacje, w nowym. Potrzebować Pielęgnuj ciekawość i zastąpienie go strachem jako głównym motorem naszych działań. Istotne jest, abyśmy zawsze byli gotowi przełamać wykresyza to życie i Ludzie nas zaskakują, w szczęściu i w nieszczęściu; W rzeczywistości mocno wierzę, że czerpanie z tego przyjemności jest bardzo zdrowe. Tam zaczniemy szukać życie jako odkrycie I zaczniemy być prawdziwymi odkrywcami.