2 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stopa procentowa wzrośnie do 11%, szacuje Bank of America – El Financiero

Stopa procentowa wzrośnie do 11%, szacuje Bank of America – El Financiero

oczekiwano Bank Meksyku (Banxico) Do końca roku koszty pożyczek wzrosły bardziej niż oczekiwano The oprocentowanie 11 procentponieważ według ekonomistów Bank of America Corp (BofA) przedkłada stabilność nad wzrost

Wcześniej szacowali, że władza monetarna zakończy zwyżkowy cykl w tempie 10 procent, ale zauważyli, że: Bank centralny Daje pierwszeństwo kontroli cenypokazuje siłę w podnoszeniu stawki, tak jak on Nakarm to.

„Biorąc pod uwagę, że nasi amerykańscy ekonomiści oczekują teraz, że Fed podniesie stopę procentową do pułapu 5 procent, spodziewamy się, że Banxico Carlos Capistran i Cristian Gonzalez, ekonomiści z Bank of America, powiedzieli w raporcie:

Zauważyli, że utrzymanie atrakcyjnej różnicy stóp procentowych z Rezerwą Federalną znacznie zmniejszyło Zmienność peso meksykańskiego w stosunku do dolara amerykańskiego.

Według urzędników banku centralnego, z którymi rozmawialiśmy, główne kanały transmisji polityka pieniężna w Meksyku Ona Kurs wymiany i prognoza inflacja. Nawet ci, którzy chcą walczyć inflacja krajowa zwracać uwagę na peso meksykańskie’, podkreślili.

Podkreślili, że większość w Banxico jest zaniepokojona wysoka inflacja specjalnie dla indeks podstawowy a oczekiwania są wysokie, ale zgadzają się również, że istnieją siły zewnętrzne, które prowadzą do: inflacja.

„Dlatego panuje zgoda, że ​​ważne jest, aby nie dopuścić do deprecjacji peso, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby to spotęgować wpływ tych sił zewnętrznych na gospodarkę. inflacja w MeksykuWskazywali.


Przepowiedzieli to 29 września Banxico Podniesie stopę docelową o 75 punktów bazowych, do 9,25 proc. W listopadzie powtórzą „dawkę” i nastąpi nowa podwyżka o 75 punktów bazowych, kolejne 50 punktów w grudniu, podczas gdy w decyzjach z lutego i marca 2023 r. spodziewane są dwie podwyżki o 25 punktów bazowych, które ustalą stopę. . o 11 proc.

„Nasz główny wniosek jest taki, że Meksyk nadal przedkłada stabilność nad wzrost”, napisali Capistrán i González Rojas, „Jeśli chodzi o politykę monetarną, oznacza to, że bardzo prawdopodobne jest, że Banxico będzie nadal podnosić cenę wraz ze Stanami Zjednoczonymi”.

READ  Pickup 2022: Jak wygląda najtańszy pickup świata i jakie ma cechy? | odpowiedzi

Zapamiętuje Zgodnie z Fed Uchroniłoby to również peso przed deprecjacją, napisali ekonomiści Bank of America, jeszcze bardziej wzmacniając zewnętrzne szoki cenowe. Peso prawdopodobnie nadal będzie osiągać lepsze wyniki niż wiele walut na całym świecieOni powiedzieli.

priorytet Ministerstwo Finansów i Kredytu Publicznego Meksyku Ma to na celu zachowanie zmodyfikowanej równowagi podstawowej i relacji między Dług i PKBKontynuując wspieranie krajowego producenta ropy Pemiks Według ekspertów BofA, w razie potrzeby z większą liczbą wielkich liter.

klucz, blokada mechanizmu różnicowego

Ernesto O’Farrell, prezes Grupo Bursamérica, zgodził się z analizą BofA, ponieważ wierzył również, że Fed będzie miał ostateczną stawkę 5 procent, co „pchnie” Banxico Zrób to samo i weź odniesienie do 11 procent, aby utrzymać różnicę w cenach.

„Doceniamy to również Nakarm to Osiągną wtedy stawkę 5 procent Banxico Będzie musiała wzrosnąć do 11 procent, aby mieć pewność, że utrzyma atrakcyjną różnicę stóp procentowych z Rezerwą Federalną, która wynosi 600 punktów bazowych”.

Podkreślił, że do końca 2023 r. prawdopodobnie będzie to Banxico Utrzymuje się w tempie od 10,5 do 11 procent, ponieważ Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnejże utrzymają wysokie stawki do czasu powrotu do celu inflacyjnego na poziomie 2 proc.

Victor Sega, główny ekonomista Valmex, również zgodził się, że najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki: Banxico W czwartek podniósł cenę o 75 punktów bazowych i powtórzył z podobną podwyżką w listopadzie, podczas gdy w grudniu wzrost wyniesie 50 punktów bazowych.

„Nasz scenariusz bazowy zakłada, że ​​stopa finansowania zamknie się w 2022 r. na poziomie 10,5 proc., dokładnie podążając ścieżką, którą nakreślił. Nakarm to 21 września.

Rafael de la Fuente, główny ekonomista UBS ds. Ameryki Łacińskiej, zauważył, że Banxico Potwierdził, że chce realne stawki Przejście na terytorium o ograniczonym dostępie, „warunek, który można spełnić, jeśli ruch o 75 punktów bazowych zostanie osiągnięty w tym tygodniu”. Powiedział, że nowy wzrost o 75 punktów prawdopodobnie nastąpi w listopadzie, aw grudniu spodziewa się korekty o 25 punktów.

READ  Zamówienie ryżu z tuńczykiem. Dali mu puszkę tuńczyka za około 300 dolarów