24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Sto lat muzyki polskiej, nowy cykl Fundacji Marcowej

„Sto lat muzyki polskiej, nowy cykl Fundacji Marcowej

Od 8 do 29 listopada [todos ellos a las 18:30]The Fundacja Juana Marcha Poprowadzi cykl koncertów Stulecie muzyki polskiej, Podczas czterech koncertów przyjrzymy się roli Polski jako zalążka muzycznej awangardy XX wieku, pomimo wstrząsów politycznych w historii kraju. Dwie wojny światowe, najazd nazizmu, kontrola sowiecka… Pomimo konfliktów wojennych, Polska była kolebką jednych z najbardziej kanonicznych kompozytorów i artystów ostatniego stulecia. Benderecki, Ludosławski, Paderewski Jeden Goreki.

„Burzywną historię polityczną Polski XX w. naznaczyły dwie wojny światowe, najazd nazizmu i ścisła kontrola sowiecka, warunki, które stworzyły warunki dla rozwoju muzycznego kraju. Mimo wstrząsów konfliktami wojennymi, Polska zdołała ugruntować swoją pozycję jako ważny zarodek europejskiej awangardy.Kompozytorzy ubiegłego stulecia i jego ważna pozycja jako kolebki artystów, która później stała się kanoniczna.Cykl prezentuje polską twórczość i poszukiwania własnego głosu od początku ubiegłego wieku do czasów współczesnych – komentują we wstępie do cyklu Dział Muzyki Fundacji Marcowej.

Pierwszy koncert, Folklor, awangarda i tonalność”, odbędzie się w środę, 8 listopada Kwartet Apollo Musaquet Prezentuje program różnych ujęć kompozytorskich w Polsce XX wieku: folkloru, pisma seryjnego czy tonalnego. Pendereckiego, Lutosławskiego czy dzieła CymanowskiTen koncert będzie reprezentował te nurty w kwartecie smyczkowym.

Środa, 15 listopada, Pianista Ewa Pobloca Wystąpi koncertowo Dziedzictwo Chopina. Poprzez polską awangardę muzyczną Pobloka bada wpływ dziedzictwa Fryderyka Chopina na kompozytorów kolejnych pokoleń, takich jak Ignacy Jan Paderewski czy Karol Szymanowski.

Poprowadzi trzecia sesja cyklu GRUPA ORCAM I Marzena Diakun [22 de noviembre]. Jesień w Warszawie Tytuł spektaklu nawiązuje do powstania Festiwalu Warszawska Jesień jako punktu zwrotnego dla współczesnej twórczości ubiegłego stulecia. Przez dziesięciolecia był to jedyny w Europie Wschodniej obiekt prezentujący muzykę współczesną, będący ważnym narzędziem propagandowym, ale także katalizatorem rozwoju nowych polskich kompozytorów.

READ  Caritas Włochy i Open Weapons ewakuowały ponad 400 przesiedleńców z Polski dwoma lotami humanitarnymi.

Wreszcie w środę 29 listopada cykl się zakończy Prośba PolskiegoSkrzypek występuje w ręku Letycja MorenoWiolonczelista Claudio Bohorqueza i pianista Łukasz Krubiński koncert muzyczny Centralna postać spektaklu, Benderecki i jedno z jego arcydzieł: łzy z Polska prośba.

Na wszystkie zajęcia cyklu wstęp jest bezpłatny. Ponadto będą transmitowane na żywo w YouTube, Canal March, RTVE Play i Radio Clásica, z wywiadem na pół godziny przed koncertem.

Opis: Alfredo Casazola.