2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stephen Curry osiągnął perfekcję w pierwszej kwarcie przeciwko Clippers

Najlepsza prezentacja dla jego ludzi w Chase Center nie mogła mieć bazy gwiazd Golden State Warriors, Stephen Curry.

W pierwszej ćwiartce czwartkowego meczu z San Francisco Los Angeles Clippers „The Chef” osiągnął perfekcję, zdobywając 25 punktów z 9-9 rzutów z pola i 5-5 rzutów za trzy.

Dzięki temu startowi stał się jednym z 4 graczy, którzy w ciągu ostatnich 25 sezonów zdobyli 25 punktów strzeleckich na 100% w ciągu kwartału gry. Curry zrobił to dwukrotnie (zrobił to także w trzeciej kwarcie przeciwko OCK 14 kwietnia 2021 na OKC).

Inni gracze, którzy zrobili to raz, są jego partnerem Klay ThompsonWill Bynum i Kobe Bryant, według danych z Statystyki i informacje ESPN.

Ponadto Curry zebrał już 8 kwartałów z 25 punktów w swojej karierze NBA, dwa razy więcej niż jakikolwiek inny gracz; Najbliżej jest Bryant, który zdobył 4 kwarty z 25 jednostek.

A czwartkowa noc była szóstym razem w jego karierze, kiedy Curry wypadł z łuku 5-5 lub lepiej. Od 1996-1997 żaden zawodnik nie miał więcej niż 3 kwarty rzutu 5-5 lub lepszego z trzeciego zakresu.

Curry zakończył mecz z 45 punktami i 10 płytami, a Warriors zremisowali z drugim zwycięstwem na początku sezonu 2021-2022.

READ  Tak zagrasz w Mistrzostwa Świata