2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Starry Night powraca w 2022 roku w Zocalo na CDMX

The Wydarzenie promujące naukę Największy i najważniejszy w Ameryce Łacińskiej sięga r Zocalo z Meksyku: Gwiazda nocna 2022. Tutaj podajemy wszystkie szczegóły.

Kiedy będzie Gwiaździsta Noc 2022?

The Czternasta edycja Gwiaździstej Nocy 2022 Zostanie to w jakiś sposób zrealizowane twarzą w twarz Następna Sobota, 3 grudnia w Zócalo Panel od 16:00 do 22:00, Poinformowały o tym w środę władze rządu CDMX i Instytutu Astronomii Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UNAM).

Zainteresowani tym astronomicznym wydarzeniem mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, a także szukać najbliższego miejsca na swojej stronie internetowej oraz w sieciach społecznościowych: www.nochedelasestrellas.org.mxi Facebook s Świergot.

Jakie atrakcje odbędą się podczas wydarzenia?

Zdaniem organizatorów, Starry Night 2022 obejmie 60 działań, do których zostanie dodanych ponad 90 miejsc w całym kraju Po dwóch latach zwłoki Covid19 pandemia.

Jak wspomniano, Stołeczne Zócalo będzie doskonałym miejscem do obserwacji nocnego nieba Dzięki ponad 500 teleskopom i szerokiej gamie zajęć z 60 namiotami przybliży publiczności astronomię na żywo poprzez konferencje, planetaria, warsztaty i muzykę.

„tam będzie Możliwość zobaczenia półksiężyca, Marsa, Jowisza i Saturna, Ale zobaczymy też odległe obiekty, takie jak tzw. gromady kuliste, które są bardzo skoncentrowanymi i bardzo starymi grupami gwiazd w naszej galaktyce, a także w Galaktyka Andromedy Zobaczymy też, jak to nazwać MgławiceWyjaśnił Jesus Gonzalez, dyrektor Instytutu Astronomii w UNAM.

Gonzalez dodał, że ta edycja jest również zgodna z obchodami roku 2022 Międzynarodowy Rok Nauk Podstawowych dla Zrównoważonego Rozwoju, Został nazwany przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w celu podniesienia świadomości na temat zasadniczej roli, jaką nauki podstawowe odgrywają w rozwoju ludzkości i budowaniu zrównoważonej przyszłości, która łagodzi wpływ na środowisko. zmiany klimatu i globalne ocieplenie, Jak również ryzyko związane z wynikającymi z tego kosztami w zakresie zdrowia, żywności, dostępności wody i innych zasobów.

READ  Jak, kiedy i gdzie zobaczyć Strawberry Moon 2022, pierwszego lata

Co więcej, za Edycja Gwiezdnej Nocy 2022CDMX, Ministerstwo Kultury będzie uczestniczyć z pomocy audiowizualnych Planetarny głosautorstwa Noosphere, a także instalację kosmicznych obrazów i kreacji artystycznych, której kuratorem jest Andrés Solís, której towarzyszyć będzie eksperymentalna, improwizowana i współczesna muzyka takich artystów, jak między innymi David Bowie i The Beatles, czerpiących inspirację z wszechświat, np „Kosmiczne dziwactwo” s „dookoła wszechświata”.

Jak się okazało Edycja Star Night 2022 dołącza do wielu uroczystości Podobnie jak 200 lat od narodzin chemika Ludwika Pasteura, The 175. rocznica urodzin wynalazcy Thomas Alva Edisoni 165 od narodzin astronoma Williama Fleminga i 155 lat po śmierci naukowca Marii Curiez których wszystkie są niezbędne do rozwoju wiedzy.

Ten astronomiczny wieczór Świętować będzie także zmarły 380 lat temu Galileo Galilei Uważany jest za pioniera współczesnej astronomii i fizyki, a także za William Herschel, który odkrył Uranaktóry zmarł 200 lat temu, a także 150. rocznicę jego śmierci Karol DarwinTwórca teorii ewolucji.