28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Starcie między MIR a weteranami

Enrique Konate (pierwszy) i Vicente Matas.

roszczenia rządowe Podwyższenie wieku emerytalnego Rozwinęli się Różnice między MIRami a doświadczonymi lekarzami. To ostatnie wezwanie do braku „Pokolenie Ulga” W sektorze natomiast młodzi ludzie twierdzą, że każda tego typu inicjatywa sprawdziłaby wejście nowych lekarzy na rynek pracy.

W ten sposób zawdzięczają Stowarzyszenie Mir Hiszpania Kto rozważa to, czy ta poprawka zostanie wdrożona? Powstanie „wtyczka” lekarzy którzy nie będą mogli wejść na rynek pracy po zakończeniu MIR. Enrique Konate, prezes tego stowarzyszenia, wyjaśnia, że ​​„jeśli dzięki zaangażowaniu liczba lekarzy, którzy muszą przejść na emeryturę, jeszcze bardziej opóźni ich przejście na emeryturę, uniemożliwi to młodszym lekarzom dostęp do tych miejsc pracy”.

Co więcej, według Konyata: „My, lekarze, cierpimy na zaostrzenie problemu. Po sześciu latach pracy plus 4-5 lat szkolenia MIR, lekarze Na rynek pracy weszliśmy po kilku latach od reszty pracowników. Wpływa to w dużej mierze na naszą składkę na emeryturę, więc nasza emerytura pozostanie na minimalnym poziomie.”

Konat, podobnie jak MIR, codziennie dzieli się zeznaniami z innymi weteranami ze szpitala, a oni sami zdają sobie z tego sprawę „Istnieją rzeczywiście pewne prace, których nie można wykonać nawet w wieku sześćdziesięciu lat, Nie chcę fantazjować z 70″.

„Dobrze byłoby zachęcić ją do kontynuowania”.

Cała branża nie podziela jednak oceny Konatu. W opinii Vicente Matasa, Koordynator Ośrodka Studiów Związku Lekarzy w Granadzie, nie ma warunków do wystąpienia tej „wtyczki” po MIR „ponieważ w tej chwili nie ma zmiany pokoleń”. W rzeczywistości lekarz uważa, że ​​wydłużenie życia zawodowego tych specjalistów byłoby „pozytywne”. „Są w porządku, zarówno fizycznie, jak i psychicznie”.. „Chociaż jest coraz mniej”, wyjaśnia.

w wypowiedziach pisanie medyczne, Matas odnosi się do Stopniowy wzrost emerytur W specjalnościach takich jak rodzina i pediatria problem potęgują ograniczenia modeli.

Pytanie „zestawu” brzmi:Uniknęliśmy lat ostrzegania, że ​​wielu lekarzy przejdzie na emeryturę. W latach 2013, 14 i 15, Zamiast zwiększać wakaty MIR, ograniczyli je”, mówi koordynator ośrodka badawczego Federacji Lekarzy w Granadzie. W tym kontekście zapewnia, że ​​pomimo wzrostu liczby specjalistycznych miejsc treningów zdrowotnych, jego efekty nie zaczną się pojawiać w krótkim okresie.

Doktor twierdzi w tym względzie, że byłoby „bardzo dobrze”, gdyby w niektórych specjalnościach byli „koledzy, którzy chcieliby kontynuować swoje życie zawodowe i ich dopingować”. Kontynuować, ponieważ było im dobrze, a teraz dzieje się odwrotnie, pytają, kiedy mogą przejść na emeryturę, ponieważ nie mogą już tego znieść, twierdzi. Intensyfikacja poradnictwa i atakiWskazuje, że istnieją dwie główne przyczyny problemu „pogłębionego przez epidemię”.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z placówek służby zdrowia lub specjalistów, informacje w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy konsultację z czytelnikiem we wszelkich kwestiach związanych ze zdrowiem z pracownikiem służby zdrowia.

READ  Guerrero: Powołanie Komitetu Rozwoju i Opieki Społecznej Kongresu Lokalnego