2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone zwolnią dzieci z obowiązku szczepień przed wejściem do powietrza w kraju

Stany Zjednoczone ogłosiły wytyczne, które ogłoszą otwarcie granic powietrznych dla podróżnych zaszczepionych przeciwko COVID-19 od 8 listopada.

Zjednoczone państwo Dziś w poniedziałek ogłosiłem wytyczne, które ogłoszą otwarcie granic powietrznych dla zaszczepionych podróżnych COVID-19 Kto następny 8 listopadaPotwierdziła, że ​​udzieli wyjątków dzieciom i obywatelom 50 krajów, którzy nie otrzymają odpowiednich szczepień.

ten Rząd Wyjaśnił też, że zagraniczni podróżnicy, którzy zostali zaszczepieni pełnym harmonogramem i chcą do niego podróżować Zjednoczone państwo Musiałeś zostać przetestowany COVID-19 W ciągu trzech dni przed lotem i wspólnie pokażcie wynik podczas wsiadania do samolotu Dowód szczepienia.

Obywatele USA i stali rezydenci, którzy nie zostali zaszczepieni, muszą uzyskać negatywny wynik za COVID-19 Co należy zrobić dzień przed wyjazdem, czyli będzie mniej elastyczny niż ci, którzy zostali zaszczepieni na ten test.

„Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, będziesz miał możliwość przystąpienia do testu z trzydniowym wyprzedzeniem; podczas gdy dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni, ten negatywny test musi zostać wykonany tuż przed lotem”, urzędnik USA, który prosił, aby nie być zidentyfikowane, wyjaśnione podczas telekonferencji.

Cudzoziemcy, którzy nie są stałymi mieszkańcami Stanów Zjednoczonych i nie zostali zaszczepieni, nie będą mogli wjechać do kraju, z pewnymi „bardzo ograniczonymi wyjątkami”, pamiętają wytyczne opublikowane przez Biały Dom i Centers for Disease Control and Prevention (CDC, po angielsku).

Wyjątki

Do tych wyjątków należą osoby poniżej 18 roku życia, które w wielu przypadkach nie uzyskały jeszcze zezwolenia na szczepienie przeciwko nim. COVID-19.

Podkreślił, że osoby w wieku od 2 do 17 lat będą miały testy na trzy dni przed lotem – jeśli towarzyszy im zaszczepiona osoba dorosła – lub dzień wcześniej – jeśli podróżują same lub z nieszczepionymi dorosłymi. biały Dom To jest oświadczenie.

READ  Mocne wideo: Pokaz samochodowy przypada dwóm pracownikom agencji w Brazylii

Niektórzy uczestnicy badań klinicznych szczepionek przeciw Covid-19 oraz ci, którzy muszą podróżować w nagłych wypadkach lub ze względów humanitarnych, będą również zwolnieni z obowiązku szczepień, pod warunkiem, że będą posiadać „list wydany przez rząd Stanów Zjednoczonych”. Ta potrzeba, mówi notatka.

Ponadto zwolnieni są podróżni podróżujący na wizach nieturystycznych z krajów „o bardzo niskiej dostępności szczepionek”.

W szczególności istnieje „50 krajów”, w których „ogólny wskaźnik szczepień wynosi mniej niż 10%”, powiedział wspomniany wcześniej amerykański urzędnik.

Biały Dom nie od razu udostępnił tę listę, ale według oficjalnych danych różnych rządów zebranych przez portal Our World in Data, większość z tych krajów to Afryka, chociaż są Nikaragua, Haiti, Afganistan, Syria i Irak.

Biały Dom podkreślił, że osoby przybywające z tych krajów i zamierzające przebywać w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 60 dni muszą zostać zaszczepione w kraju Ameryki Północnej, z „bardzo nielicznymi wyjątkami”.

CDC nie wyjaśniło jeszcze wytycznych dla podróżnych, którzy nie są niezbędnymi osobami, aby wjechać do Stanów Zjednoczonych drogą lądową z granic z Meksykiem i Kanadą, które również zostaną wznowione 8 listopada, ale oczekuje się, że wyjątki będą „podobne” do tych określonych w przypadku powiedział były urzędnik ruchu lotniczego.

Szczepionki, które zostaną zaakceptowane do wlotu powietrza do Stanów Zjednoczonych, to te zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), czyli jak dotąd te od Pfizer/BioNTech, Moderna i Janssen (od Johnson & Johnson), dwie kopie AstraZeneca serum, a te od Sinopharm i Sinovac.

CDC poinformowało w tym miesiącu, że podróżni, którzy zostaną zaszczepieni kombinacją tych szczepionek, zostaną wpuszczeni.

Z informacjami z EFE