20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone zaczęły przenosić niektórych imigrantów z Kanady do Teksasu w celu przetworzenia lub deportacji

Stany Zjednoczone zaczęły przenosić niektórych imigrantów z Kanady do Teksasu w celu przetworzenia lub deportacji

(CNN) – Według urzędnika bezpieczeństwa narodowego Stany Zjednoczone rozpoczęły transport migrantów przekraczających granicę z Kanady do Stanów Zjednoczonych do Teksasu w celu przetworzenia i, w zależności od przypadku, deportacji do Meksyku lub ich kraju pochodzenia w ramach ograniczeń granicznych związanych z COVID-19. .

Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych odnotowała ostatnio rekordową liczbę przejść dla migrantów na Terytorium Północnym, co skłoniło agencję do wysłania dodatkowych władz w ten obszar z pomocą.

Sektor Swanton, który obejmuje ponad 25 000 mil kwadratowych wzdłuż granicy amerykańsko-kanadyjskiej, ma za mało personelu w porównaniu z sektorami wzdłuż południowej granicy USA i jest przytłoczony wzrostem liczby przejść granicznych.

Agenci sektora Swanton zgłaszają wysoki poziom nielegalnych wjazdów z Kanady. W ciągu nieco ponad 5 miesięcy aresztowaliśmy więcej osób niż w ciągu ostatnich 3 lat podatkowych łącznie” – powiedział Robert N.

Według danych US Customs and Border Protection, od października do lutego agenci w Swanton Strip napotkali prawie 2000 imigrantów.Chociaż agenci wzdłuż południowej granicy USA napotykają prawie 5000 imigrantów w ciągu jednego dnia, chociaż było to więcej niż w poprzednich latach.

Stany Zjednoczone i Kanada osiągnęły porozumienie w sprawie traktatu o uchodźcach dziesiątki lat temu

Stany Zjednoczone i Kanada osiągnęły porozumienie w sprawie wprowadzenia zmian do istniejącej od dziesięcioleci umowy azylowej, która uniemożliwiłaby niektórym imigrantom szukanie ochrony w Kanadzie, powiedziało CNN dwóch kanadyjskich urzędników, co oznacza znaczącą zmianę w sposobie, w jaki Kanada przyjmuje imigrantów i osoby ubiegające się o azyl.

Chociaż dyskusje toczą się od lat, gwałtowny wzrost liczby osób przekraczających Kanadę ze Stanów Zjednoczonych, z których część prawdopodobnie przekroczyła południową granicę Stanów Zjednoczonych, ostatnio nadał rozmowom pilność.

Prezydent USA Joe Biden i premier Kanady Justin Trudeau mają ogłosić poprawki do umowy przed Bidenem. Zakończ wizytę i udaj się w podróż do Stanów Zjednoczonych.Według kanadyjskiego urzędnika.

READ  "Curan" de leucemia a los dos primeros pacientes sometidos hace una década a la terapia de células CAR-T

Przed wizytą Bidena w Kanadzie Trudeau spotkał się z ogólnokrajową reakcją setek imigrantów, którzy przekroczyli Roxham Road, odległą ulicę łączącą Champlain w stanie Nowy Jork z Hemingford w Quebecu.

Tak zwana umowa o bezpiecznym państwie trzecim, podpisana w 2002 r., dotyczy osób, które przejechały tranzytem przez kraj, w którym mogły ubiegać się o azyl, ponieważ jest on uważany za bezpieczny, jak sugeruje nazwa umowy. Są ważne w portach wejścia, a osoby wjeżdżające do lądowego portu wejścia mogą nie kwalifikować się do złożenia wniosku i powrotu do Stanów Zjednoczonych.

Ale Roxham Road nie jest oficjalnym przejściem, co oznacza, że ​​osoby przejeżdżające tamtędy nadal mogą szukać ochrony w Kanadzie, nawet jeśli przejeżdżają przez Stany Zjednoczone. Przeprawy między portami wejścia nie były początkowo uwzględnione w umowie ze względu na ograniczenia w udostępnianiu informacji, twierdzą eksperci, co skłoniło Kanadę do próby zamknięcia tej luki teraz, gdy ograniczenia te zostały złagodzone.