3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone wyznaczają spotkanie w Niemczech w sprawie bezpieczeństwa Ukrainy |  świat |  Dr..

Stany Zjednoczone wyznaczają spotkanie w Niemczech w sprawie bezpieczeństwa Ukrainy | świat | Dr..

Pentagon zaprosił 40 sojuszników na spotkanie w Niemczech w przyszłym tygodniu, aby omówić długoterminowe potrzeby Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ Ukraina nadal walczy na wschodzie i południu kraju z Rosją, ogłosił w piątek. obrona.

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że ministrowie obrony i generałowie z 20 państw należących do NATO i spoza NATO przyjęli już zaproszenie sekretarza obrony USA Lloyda Austina na spotkanie we wtorek w bazie Ramstein w zachodnich Niemczech.

Według rzecznika, na spotkaniu omówiony zostanie sposób, w jaki sojusznicy Ukrainy mogą przyczynić się do wzmocnienia jej zdolności militarnych po zakończeniu wojny.

„Jedną z rzeczy, którą sekretarz stanu chce poruszyć we wtorek w Ramstein, jest rozpoczęcie dyskusji z podobnie myślącymi narodami na temat partnerstwa obronnego, którego Ukraina będzie potrzebować na dłuższą metę” – powiedział dziennikarzom Kirby.

„Naprawdę chodzi o modernizację i upewnienie się, że ich wojsko zachowa swoją siłę i zdolności w przyszłości. Nie chodzi o gwarancje bezpieczeństwa, ale o ich rzeczywistą pozycję wojskową” – dodał.

nowy rosyjski atak

Spotkanie rozpoczyna się dwa miesiące po wojnie, w której siły ukraińskie odparły nową ofensywę rosyjską na południu i wschodzie kraju. Siły rosyjskie opuściły północną Ukrainę w największym wycofaniu od początku konfliktu.

Stany Zjednoczone we współpracy z 30 innymi krajami prowadziły dostawy sprzętu wojskowego, amunicji i innych materiałów, aby kontynuować walkę na Ukrainie.

Kirby powiedział, że Austin i uczestnicy będą dyskutować o tym, w jaki sposób mogą nadal pomagać w bieżących potrzebach Ukrainy i broni, którą mogą dostarczyć różni sojusznicy, gdy wybuchnie wojna.

„Sądzę jednak, że stara się również przyjąć bardziej trwały pogląd na partnerstwa obronne, których powojenna Ukraina będzie potrzebować w przyszłości”.

Obejmuje to określenie potencjału przemysłowego krajów partnerskich, aby zobaczyć, jak mogą nadal wspierać Ukrainę.

Kirby podkreślił, że spotkanie nie odbywa się pod auspicjami NATO i niekoniecznie przyniesie natychmiastowe i namacalne rezultaty.

READ  Wybory śródokresowe w USA 8 listopada 2022 r.: NA ŻYWO

mg (afp, Departament Sprawiedliwości USA)