2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone rozpoczynają „bezprecedensowe” przychody

Waszyngton. – W tym samym czasie, gdy zakończyły się wydalenia imigrantów z krajów trzecich do Meksyku na podstawie Tytułu 42, Stany Zjednoczone rozpoczęły wczoraj, po raz pierwszy w swojej historii, powrót obywateli krajów trzecich na terytorium Meksyku pod hasłem „Deportacje”. i wróć”. ochotnicy”.

W przeciwieństwie do tego, co urzędnicy amerykańscy uważają za historyczną, decyzja rządu prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora o przyjęciu ludzi z Wenezueli, Haiti, Kuby i Nikaragui po zakończeniu stanu zagrożenia Covid-19 zapewnia Stanom Zjednoczonym zawór bezpieczeństwa przed ciśnieniem na poziomie granica.

„Osiągnęliśmy bardzo ważne porozumienie, Meksyk zgodził się przyjmować 1000 osób dziennie, które przekraczają granicę i nie mają statusu prawnego w USA z czterech krajów” – powiedział PBS sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Bez dokładnych danych na temat całkowitej liczby przeprowadzonych wczoraj repatriacji, wyżsi urzędnicy administracji Bidena uznali za niezwykle korzystne dla Meksyku zaakceptowanie „deportacji”, co według ekspertów nigdy nie miało miejsca w historii obu krajów.

„Status quo w terenie (na granicy) niewiele się zmieni, ale z prawnego punktu widzenia jest to zmiana sejsmiczna” – powiedział Aaron Richlin Melnick, dyrektor ds. Polityki w American Immigration Council (AIC).

„Nigdy w historii Stanów Zjednoczonych żaden inny kraj nie zaakceptował tak wielu deportacji ze Stanów Zjednoczonych osób, które nie są obywatelami tego kraju”.

Podczas spotkania w Pałacu Narodowym 2 maja uzgodniono, że doradca prezydenta Joe Bidena ds. .

Blas Núñez Nieto, pełniący obowiązki podsekretarza ds. granic i polityki imigracyjnej w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS), powiedział, że administracja Bidena rozpocznie wczoraj nowe „deportacje” i „dobrowolne wycofania” do Meksyku.

„Te osoby zostaną przetransportowane bezpośrednio do Meksyku po tym, jak nadal będą przetrzymywane przez straż graniczną. Powroty rozpoczną się dzisiaj (wczoraj)”.

Kieruję ich do rządu Meksyku, aby zadali pytania dotyczące tego, jak są traktowani po meksykańskiej stronie granicy”.

READ  Zgłoś grabieże podczas zimowej burzy w Nowym Jorku

Od października 2022 r. rząd AMLO przyjmował miesięcznie 30 tys. powrotów od tych samych czterech narodowości w zamian za otwarcie przez administrację Bidena 30 tys. zezwoleń humanitarnych dla osób z tych krajów. Według Stanów Zjednoczonych z tych zezwoleń skorzystało już ponad 100 tys. imigrantów.

Ze swojej strony minister spraw zagranicznych Marcelo Ebrard potwierdził wczoraj, że Meksyk nie przyjmie więcej niż tysiąc imigrantów dziennie.

Rano urzędnik przyznał, że państwo nie będzie i nie będzie w stanie przyjąć większej liczby imigrantów — większej niż ta liczba.