3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone potwierdziły zniknięcie trzeciego obywatela amerykańskiego na Ukrainie

39-letni Aleksander Drwick z Tuscaloosa w stanie Alabama i 27-letni Andy Hoen z Hartselle w stanie Alabama byli pierwszymi zidentyfikowanymi żołnierzami.

rzecznik prasowy Departamentu Stanu USA, Ned Price potwierdził, czwartek, zniknięcie trzeciego obywatela UkrainyRodziny dwóch amerykańskich żołnierzy potępiły w ubiegłą środę możliwość ich schwytania przez siły rosyjskie na Ukrainie.

Istnieją doniesienia o innym Amerykaninie, którego los jest nieznany. „Nie mogę omawiać szczegółów tej sprawy”, powiedział Price na konferencji prasowej, zgodnie z oświadczeniem Departamentu Stanu.

Rząd USA skontaktował się z krewnymi trzech zaginionych obywateli, którzy mieli udać się na Ukrainę Zaciągnąć się do sił zbrojnych kraju i walczyć z siłami rosyjskimi.

Jednak administracja Bidena nie rozmawiała jeszcze z rządem rosyjskim w sprawie zniknięcia trzech żołnierzy, argumentując, że nie mają dowodów na to, że obywatele są pod ich opieką.

A amerykańskie media potwierdziły, że trzecim zaginionym żołnierzem na Ukrainie jest Grady Corbasi
A amerykańskie media potwierdziły, że trzecim zaginionym żołnierzem na Ukrainie jest Grady Corbasi

Do dziś nie poruszaliśmy tej kwestii z Federacją Rosyjską. Jeśli uważamy, że ujawnienie za pośrednictwem naszej ambasady w Moskwie lub w inny sposób byłoby korzystne pod względem uzyskania większej ilości informacji o miejscu pobytu tych osób, nie zawahamy się to zrobić”.

z drugiej strony, Price nalegał, aby obywatele USA unikali wszelkich podróży na Ukrainę z powodu rosyjskiej inwazji.

„To, co dzisiaj powtarzamy ponownie, to: Wszelkimi możliwymi sposobami nakłaniamy obywateli USA, aby nie podróżowali na Ukrainę „Ze względu na ryzyko, jakie się z tym wiąże” – dodał.

39-letni szeregowiec Alexander Drake i 27-letni marines Andy Tai Huynh, obaj z Alabamy, zniknęli w pobliżu Charkowa w związku ze starciami z siłami rosyjskimi pod dowództwem 92. Brygady Ukraińskiej pod Izpetsky 9 czerwca.

Ze swojej strony trzecim zaginionym Amerykaninem jest były żołnierz piechoty morskiej, Grady Corbasi, który wybierał się na Ukrainę na ochotnika do ukraińskich sił zbrojnych. Ostatni raz słyszał o Corbasi między 23 a 24 kwietnia, jak donosi seria CNN.

READ  Protesty w Boliwii: co „prawo matki” rozpętało masowe zgromadzenia (i dlaczego niektórzy porównują je do tego, które doprowadziło do upadku Evo Moralesa)

The CNN i notatki Washington Post Zadzwoniłem do Heson Kim, żony byłego amerykańskiego marine Grady’ego Corbasiego, aby potwierdzić, że pod koniec marca udał się na Ukrainę, aby zgłosić się na ochotnika do walki z Rosjanami.

(z informacjami z Europe Press)

Czytaj: