18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone ostrzegły Rosję, że sankcje będą „nowe i silne”, jeśli wystąpią z groźbami inwazji na Ukrainę.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden

Gabinet Joe Bidena rozpoczął się w sobotę Silne nowe ostrzeżenia dla Rosji przed sankcjami, z którymi może się spotkać Jeśli pójdzie dalej z groźbą inwazji na Ukrainę.

Kilku urzędników amerykańskich podniosło możliwość stopniowych zmian w decyzjach dotyczących przyszłego strategicznego położenia Stanów Zjednoczonych w Europie. Ale wskazali Jeśli Rosja wkroczy na Ukrainę, nałożone zostaną wyniszczające sankcje.

Urzędnicy powiedzieli Rząd jest otwarty na rozmowy z Rosją w sprawie ograniczenia potencjalnych rozmieszczeń Przyszłość ofensywnych rakiet na Ukrainie i ograniczenie ćwiczeń wojskowych USA-NATO w Europie Wschodniej.

Powiedzieli jednak, że jeśli Rosja podejmie interwencję na Ukrainie, nałożone zostaną surowe sankcje gospodarcze. Oprócz bezpośrednich sankcji wobec rosyjskich podmiotów działania te Może obejmować znaczne ograniczenia w eksporcie produktów ze Stanów Zjednoczonych do Rosji i ewentualnie produkty zagraniczne podlegające jurysdykcji Stanów Zjednoczonych.

Na granicy ukraińsko-rosyjskiej trwają napięcia
Na granicy ukraińsko-rosyjskiej trwają napięcia

Oświadczenia te zostały wydane w czasie Urzędnicy amerykańscy i rosyjscy przygotowują się do spotkania w Szwajcarii w poniedziałek W obliczu rosnących napięć wokół Ukrainy.

Urzędnicy wskazali, że Stany Zjednoczone są skłonne w rozmowach omówić niektóre z ograniczonych aspektów swojego stanowiska w sprawie bezpieczeństwa europejskiego. Jednak podkreślali to Warunkiem zawarcia porozumienia będzie wycofanie się Rosji z groźby wobec Ukrainy” I że żadne decyzje nie będą podejmowane bez zgody Ukrainy czy NATO.

Zwrócili uwagę, że Stany Zjednoczone nie mają szans na zmniejszenie swojej obecności wojskowej lub arsenałów w Europie Wschodniej Zgodnie z wymaganiami Rosji.

Choć komentarze te, skierowane do dziennikarzy pod warunkiem zachowania anonimowości podczas telekonferencji zorganizowanej przez Biały Dom, jako pierwsze wskazywały na zapis dotyczący porozumienia w konkretnych sprawach dla Ukrainy, towarzyszyły im groźby obojętności Rosji na żądania USA, aby to Zatrzymuje swoje bieżące działania.

Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin

Inny urzędnik oświadczył, że w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę „we współpracy z naszymi sojusznikami i partnerami natychmiast nałożymy na rosyjską gospodarkę, w tym jej system finansowy i sektory uważane za krytyczne dla Kremla, wysokie i kosztowne koszty”.

READ  Wschodnie Stany Zjednoczone borykają się z silnymi burzami, śniegiem i porywistymi wiatrami

Oprócz sankcji nałożonych na energię i produkty konsumenckie, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozważają zakaz eksportu do Rosji zaawansowanych komponentów elektronicznych, oprogramowania komputerowego i powiązanej technologii wykorzystującej amerykański sprzęt.

Poniedziałkowe spotkanie będzie śledzone Rozmowy między Rosją a państwami NATO w środę A w czwartek z większą europejską publicznością.

(z informacjami o AP)

Czytaj: