4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone odmówią wydania wizy pracowniczej H-2B po osiągnięciu progu składania wniosków

Stany Zjednoczone odmówią wydania wizy pracowniczej H-2B po osiągnięciu progu składania wniosków

wywiad wizowy
Wiza H-2B jest przeznaczona dla pracowników tymczasowych poza rolnictwem. Zdjęcie: Getty Images.

Rząd Stany Zjednoczone odrzucą wszystkie wizy tymczasowe H-2B złożone po 27 lutego Z datą rozpoczęcia między 1 kwietnia a 1 października tego roku, jak donosi USCIS, po otrzymaniu wystarczającej liczby petycji, aby osiągnąć Maksymalna emisja regulacyjna na drugie półrocze roku podatkowego 2023.

Jak ogłoszono w oświadczeniu US Citizenship and Immigration Service (USCIS), do przedostatniego dnia lutego Otrzymuj petycje niezbędne do spełnienia limitu 18 216 wiz H-2B ustalonego przez Kongres USAwięc przychodzące wiadomości będą później automatycznie odrzucane.

Wskazał również, że 1 marca odbył się proces selekcji, na który składały się m.in Komputer dokonuje wyboru losowo, aby upewnić się, że wybór był sprawiedliwy i uporządkowanyZgodnie z dostępnym limitem przyznawania tego typu wiz pracowniczych na rok podatkowy 2023.

Następnie, zgodnie z USCIS, wyznaczono im datę odbioru i rozpoczęto usługę Priority Processing Service Pozwolenia na pracę dotyczą zawodów niezwiązanych z rolnictwem, takich jak usługi sprzątania, kształtowanie krajobrazu i budownictwo.

Amerykańska agencja podkreśliła jednak, że nadal przyjmuje niektóre petycje o wizy H-2B Nie ogranicza się do Kongresubędąc następującym:

  • Pracownicy H-2B, którzy przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych i chcą przedłużyć swój pobyt
  • pracowników H-2B, którzy przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych i chcą przedłużyć swój pobyt oraz zmienić warunki zatrudnienia lub pracodawcy
  • Przetwórcy ikry rybiej, technicy zajmujący się ikrą rybną i/lub osoby nadzorujące przetwarzanie ikry rybiej
  • Pracownicy wykonujący pracę lub świadczący usługi we Wspólnocie Marianów Północnych i/lub Guam (do 31 grudnia 2029 r.)

USCIS otworzy nowe aplikacje H-2B

Z drugiej strony wspomniało o tym Biuro ds. Obywatelstwa i Imigracji Stanów Zjednoczonych (USCIS). W najbliższy wtorek 14 marca otworzą się firmy poszukujące pracowników na okres od 1 kwietnia do 14 maja..

Dodał to do sprawy Dostępnych będzie 16 500 wizZa pośrednictwem firmy, niezależnie od narodowości pracownika.

READ  Ścisła ochrona, aby zapobiec dalszemu popełnianiu przestępstwa z więzienia podczas masakry Tommy'ego

Ponadto, 13 kwietnia firmy będą mogły ubiegać się o wizy spośród 10 tysięcy wiz dostępne dla swoich pracowników do pracy w Stanach Zjednoczonych pod koniec drugiej połowy roku podatkowego, Od 15 maja do 30 września.

Chociaż te ostatnie zaproszenia są komplementarne, ponieważ są przyznawane firmom, które „ponoszą lub poniosą bezpośrednie nieodwracalne szkody, jeśli nie będą w stanie zatrudnić wszystkich pracowników H-2B, o których mowa w ich petycji”.