18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone negocjowały z talibami wyjazd czterech obywateli Ameryki Północnej z Afganistanu

Lotnisko w Kabulu (zdjęcie: EFE)

Rząd Stanów Zjednoczonych był w stanie pozostawić z Afganistanu czterech obywateli Ameryki Północnej w operacji bezprecedensowej od czasu zakończenia wycofywania personelu wojskowego. Według Waszyngtonu zostało to przeprowadzone w zmowie z talibami.

Po zdobyciu przez powstańców Kabulu 15 sierpnia, Stany Zjednoczone i ich międzynarodowi sojusznicy przeprowadzili zakrojoną na szeroką skalę kampanię ewakuacyjną, która zakończyła się 31 sierpnia odejściem ostatniej armii amerykańskiej..

W tym czasie ponad 124 000 osób Opuść Afganistan przez międzynarodowe lotnisko Hamid Karzai w Kabulu, w tym 6000 obywateli USA. A wyjścia były sparaliżowane do tej pory, kiedy Departament Stanu USA potwierdził, że cztery osoby opuściły kraj drogą lądową, zgodnie z tym, co sieć cytuje rzecznika. Wiadomości CBS.

To źródło, które nie wyjaśniło, gdzie teraz jest ta czwórka, wyjaśniło to Talibowie byli świadomi tych ruchów i nie przeszkadzali im.

Jednak rebelia uniemożliwiłaby Stanom Zjednoczonym usunięcie innych obywateli z miasta Mazar-i-Sharif w północnym Afganistanie.Republikański kongresman Michael McCaul powiedział sieci w niedzielę. Fox News, powtarzając rzekomo „poufne” informacje.

Informacje o ostatnich meczach Z wizytą sekretarza stanu Anthony’ego Blinkena w KatarzeSzef Obrony Lloyd Austin. Według katarskiej agencji prasowej kanaI Został przyjęty przez księcia Blinkena i Austina w Pałacu Prezydenckim w Doha, którzy „wyrazili wdzięczność Katarowi za ułatwienie ewakuacji obywateli USA, obywateli innych krajów partnerskich i afgańskich cywilów z Afganistanu”..

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken spaceruje z ambasadorem USA Johnem Desrocherem po przybyciu na lotnisko w Doha (fot. Reuters)
Sekretarz stanu USA Anthony Blinken idzie z ambasadorem USA Johnem Desrocherem po przybyciu na lotnisko w Doha (Zdjęcie: Reuters)

Podczas spotkania omówiono „rozwój sytuacji w Afganistanie” oraz „wysiłki na rzecz poprawy sytuacji w Afganistanie”. Bezpieczeństwo i Więcej W tym kraju” w obecnym kontekście, po przejęciu przez talibów kontroli nad Kabulem 15 sierpnia.

Ponadto, zgodnie z kanaI Dwaj amerykańscy ministrowie przekazali emirowi przesłanie „dzięki i uznania” od prezydenta Joe Bidena za „wsparcie procesu pokojowego w Afganistanie” i „organizowanie negocjacji między Stanami Zjednoczonymi a talibami”..

READ  Pedro Castillo: Prezydent Peru jest sądzony i zatrzymany za bunt po rozwiązaniu Kongresu w dniu politycznego chaosu.

Blinken i Austin również podkreślili ”silne połączenie między obydwoma krajami a dyplomatyczną rolą Państwa Katar, która przyczynia się do zachowania Bezpieczeństwo i regionalny pokój i międzynarodowe.”

Według Departamentu Stanu USA Ponad 55 000 afgańskich ewakuowanych zostało wysłanych do Kataru, który służy jako przystanek przed dalszą podróżą do Stanów Zjednoczonych.

Aby to zrobić, Blinken przeniesie się później do bazy sił powietrznych Ramstein, w NiemcyAustin odwiedzi wiele krajów Zatoki Arabskiej, takich jak dwa morzaI Kuwejt I Półwysep Arabski Arabia Saudyjska

(z informacjami z EFE i Europa Press)

Czytaj: