26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone nakładają na Białoruś nowe sankcje za „uregulowanie” nielegalnej imigracji

Zjednoczone państwo Czwartek ogłosił nową rundę Kary przeciwko Białoruś, który obejmuje ograniczenia dotyczące operacji emisji długu państwowego w tym kraju, w odpowiedzi na: Kryzys migracyjny w tym Frontera Z Polska.

Ta nowa runda sankcji, piąta od 2020 r., jest koordynowana z rządami Wielkiej Brytanii, Kanady i Unii Europejskiej, które również zgłosiły własne sankcje, podobne do Stanów Zjednoczonych, ale z pewnymi niuansami.

I tak np. zakaz udziału obywateli i podmiotów amerykańskich w białoruskich emisjach długu państwowego jest nakazem, który partnerzy europejscy i kanadyjscy wdrożyli już w czerwcu dla swoich obywateli, ale USA jeszcze się do nich nie przyłączyły.

Działania te potwierdzają zobowiązanie rządu USA do nałożenia na reżim Aleksandra Łukaszenki kosztów za dopuszczenie do korupcji, łamania praw człowieka, nieludzkiego wyzysku słabszych grup społecznych i uregulowania nielegalnej migracji”. Departament Skarbu.

Oprócz ograniczeń dotyczących operacji związanych z długiem państwowym, Stany Zjednoczone dodały również dwadzieścia innych osób i dwanaście białoruskich podmiotów do swojej listy sankcyjnej, zakazując całej ich własności i udziałów na terytorium USA oraz zakazując obywatelom USA. Wejdź z nimi w dowolne transakcje biznesowe.

To już piąta runda sankcji USA wobec Białorusi od czasu ostatnich wyborów prezydenckich, w których po raz kolejny wygrał Łukaszenka, i pierwsza od czasu kryzysu wywołanego wykorzystywaniem migrantów na granicach Białorusi z krajami sąsiednimi, takimi jak Polska i Łotwa. i Litwy.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, przemawiając na briefingu prasowym w Białym Domu, powiedziała, że ​​sankcje są odpowiedzią Stanów Zjednoczonych „na nasilone represje wobec ponad 900 więźniów politycznych na Białorusi, a także brutalne wykorzystywanie migrantów i migrantów znajdujących się w trudnej sytuacji. skoordynowany system przemytu migrantów do Unii Europejskiej”.

Z informacjami z EFE