25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Stany Zjednoczone będą wymagać od wszystkich nowych imigrantów zaszczepienia przeciwko COVID-19

„Zielona Karta”, Zezwolenie na Pobyt Stały

Stany Zjednoczone zamówią od 1 października dla wszystkich nowi imigranci ten który Zostali zaszczepieni przeciwko COVID, w ramach wysiłków na rzecz zwiększenia liczby uodpornionych populacji.

Jak donosi Departament Obywatelstwa i Imigracji, Wnioskodawcy ubiegający się o „zieloną kartę” i poddawani medycznemu badaniu imigracyjnemu muszą zostać w pełni zaszczepieni, zanim specjalista przeprowadzi kontrolę., który jest niezbędny do zakończenia procesu.

Jednakże, Środek posiada wyjątki, takie jak przeciwwskazania medyczne, wiek, niedostępność dawek czy nawet zwolnienie na podstawie „przekonań religijnych lub moralnych”, Z zastrzeżeniem zgody władz.

Nie jest to pierwsza szczepionka, której wymagały Stany Zjednoczone od imigrantów: wcześniej musieli być chronieni przed innymi, takimi jak odra, świnka, różyczka, polio i wirusowe zapalenie wątroby typu A i B.

Szczepienia na Florydzie (AP)
Szczepienia na Florydzie (AP)

W zeszłym tygodniu prezydent Joe Biden dał nowy impuls kampanii szczepień, czyniąc ją obowiązkową dla wszystkich urzędników federalnych i firm zatrudniających ponad 100 pracowników. Firmy mogą zostać ukarane grzywną, jeśli nie zastosują się do mandatu.

Około 54% populacji USA jest zaszczepionych. Ogłaszając nakaz, Biden odniósł się do 80 milionów kwalifikujących się Amerykanów, którzy nie otrzymali jeszcze dawki, aby zostali zaszczepieni przeciwko chorobie, która zabiła ponad 650 000 osób w kraju. „Byliśmy cierpliwi, ale cierpliwość się kończy” – powiedział 78-letni prezydent. – A twoja odmowa kosztuje nas wszystkich, więc proszę, zrób to, co należy.

Rząd wcześniej nakazał również bardziej rygorystyczne środki, gdy Pfizer stał się pierwszą formułą COVID, która uzyskała pełną aprobatę organów nadzoru zdrowia (FDA).

Czytaj: