3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Srebrny Świat” to katastrofa gigantycznego hitu Ci-Fi, której akcja toczy się w komunistycznej Polsce.

„Srebrny Świat” to katastrofa gigantycznego hitu Ci-Fi, której akcja toczy się w komunistycznej Polsce.

Walencja. Nie mogę powiedzieć, żebym się w ogóle wzruszył Solaris albo nie z myśliwy z TarkovslyNie można powiedzieć, że filmy z Paradżanow Niektóre scenariusze postsocjalistycznego realizmu zmieniły moje życie, ale chcę je zobaczyć. Fotografia mnie pochłania, rytm hipnotyzuje. Pobudzają wyobraźnię i pobudzają ciekawość. To nie to samo hobby Gwiezdne WojnyAle nie ma tylko jednego sposobu na rozrywkę w kinie.

Było to widać lata temu. Widzowie, którzy byli przyzwyczajeni do rozrywki w tym samym języku filmowym, byli w złym nastroju podczas interakcji z innymi. Dziś te inne języki są praktycznie nieważne. Nawet publiczne reakcje na film nie są zbyt eksperymentalne Algaras Oni są tego dobrym przykładem.

film polski O srebrnym globie z Andrzej Żuławski Należę do tej kategorii. To klasyczny przypadek czechosłowackiej science fiction, IKARIE XB 1, który pochodzi z czasów PRL i którego scenariusz jest często określany jako nieznośnie głośny. Powyżej, z pseudofilozoficzną fanfarą.

W prawdziwym socjalizmie filmowcy nie musieliby nadmiernie rozliczać się z kasy i producentów, mimo że produkowali szkoły i naprawdę godne podziwu dzieła. Społeczeństwo było dosłownie przetrzymywane w niewoli, a partia była dobrze opłacana przez rząd. Paradżanow podlegał wszelkim możliwym represjom w Związku Radzieckim, ale jego wielkie dzieła nie były możliwe w kraju kapitalistycznym. Nikt nie zainwestowałby w jego pomysły ani nie miał do dyspozycji tak wielu zasobów. To po prostu niemożliwe. Niemożliwe.

Sytuacja ta była szczególnie uciążliwa w kinie science fiction. Komuniści produkowali filmy i seriale dla popularnej rozrywki i eskapizmu, ale nie było potrzeby wysadzania kin w celu osiągnięcia zysku, co oznaczało, że kino science fiction miało wiele filmów zamiast trzytorowego cyrku. Jak na przykład Gwiezdne Wojny, skłaniają się ku propozycji intelektualnej. Z drugiej strony zrobił coś, co nie było dziwne Kubricka z nim 2001 Jeden Johna Boermana z nim zardzMetafizyczna propozycja z bohaterem Trichini rzuca wyzwanie pomysłom strażaka, który może z nim konkurować za żelazną kurtyną.

READ  Polska, media i audyt


O srebrnym globie Kilka lat temu został odrestaurowany cyfrowo. Może dlatego tak się nazywa Gwiezdne Wojny Z komunistycznej Polski brzmi to jak współczesny marketing. Ponadto rząd wstrzymał zdjęcia i trzeba było nakręcić jedną piątą filmu, rolki przez lata leżały w szufladzie, by po latach zostać przypadkowo odkryte. Wszystko to dało mu pewną legendę. Mówi się jednak, że Andrzej Suławski mógłby zostać zastąpiony Jerzego Lucasa Jeśli pozwolą mu dokończyć, wydaje mi się, że to dużo mówi. W szczególności myślę, że środkowoeuropejski reżyser ma więcej na myśli 2001 Kiedy przyjął dzieło swoich przodków Jersey Chuławski. książka Trylogia KsiężycaO ile wiem, nie została jeszcze opublikowana w języku hiszpańskim.

Na papierze historia jest całkiem niezła. Niektórzy astronauci przybywają na planetę, rozmnażają się i zakładają nowe osady. Jednak ci, którzy urodzili się na Ziemi, żyją dłużej niż tubylcy tej nowej planety, więc jak ewoluuje tworzone przez nich społeczeństwo, podczas gdy są uważani za swego rodzaju półbogów. Sytuacja pozostaje taka, dopóki nie pojawi się nowy astronauta, który na swój sposób zostanie uznany za mesjasza, gdy rozpęta krwawy szał. W przypadku innych dziedzin film jest bardzo bliski nieświadomości.

Dokument jest niezbędny, aby zrozumieć kontekst, w którym został nakręcony Aby uciec do srebrnego świata, z Kuba MigurtaMa interwencje pojemności Krzysztof Janusz, jeden z reżyserów za żelazną kurtyną, jest mniej znanym wyjątkiem. Jeśli się ich posłucha, ma to sens, że polski rząd komunistyczny, zazdrosny o sukces Andrzeja Żuławskiego we Francji, zasugerował mu powrót do Polski, by filmować z całym luksusem. Wniosek, który przyjął.

Jego syn również przemawia w filmie dokumentalnym i daje ciekawsze wskazówki. Twierdzi, że jego ojciec był patologicznym narcyzem i świtem New Age. Kochał szamanów i mentalne empanady Jodorowsky. Z tego powodu, kiedy rząd uwalnia wszystkie swoje zasoby dla swojej kreatywności, poza tworzeniem czegoś z myślą o społeczeństwie, robi to, co robią chore ego: pobłażanie sobie.

READ  Niemcy zatrzymują 23 migrantów na granicy z Polską


A potem jest rzeczywistość ekonomiczna. Środowisko polityczne i społeczne Polski w drugiej połowie lat siedemdziesiątych jest również mało znane w Hiszpanii. Mówią, że Polska była socjalistycznym pałacem Jana Pawła II I Reagana Postanowili go zniszczyć. Choć druga część zdania jest do bólu prawdziwa, polska gospodarka socjalistyczna zaczęła w latach 70. głęboką stagnację, która zmniejszyła i tak już słabą siłę nabywczą polskich robotników. W ten sposób walka związkowa nasiliła się, osłabiając reżim, aż w końcu upadł pod ścianą, jak wszyscy inni w regionie.

Chociaż państwo zapewniało Żuławskiemu to, czego potrzebował, polska gospodarka nie była w stanie zapewnić mu tempa regularnego filmowania. Termin podważył morale zespołu, ale nie tak bardzo, jak ekscentryczność reżysera. Część filmu została nakręcona trzy kilometry pod ziemią, w kopalni, w ekstremalnych warunkach i upale. Scenariusz, z jego pseudoreligijnymi odniesieniami, nie podobał się również komunistom, więc ostatecznie koszt został obniżony. minister, Janusa Wilhelmiego, zakręcił kran i odesłał wszystkich do domu. Mówi się, że próbował zniszczyć negatywy, ale część filmu i część ubrań udało się uratować, a resztę rozdzielono lub usunięto.

Wilhelmi ma bardzo interesującą biografię, przeszedł na marksizm, żeby się wspinać, i obiecał Biuru Politycznemu, że doprowadzi artystów do porządku. Brakowało mu jednak narzędzia, które dominuje w kulturze w świecie demokratycznym i zachodnim, pieniędzy, a większość artystów i intelektualistów buntowała się przeciwko niemu, aż stał się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w Polsce. Jedną z najciekawszych części filmu dokumentalnego jest zespół, który w nim uczestniczył O srebrnym globie Zastanawia się, co by się stało, gdyby pozwolono na emisję filmu. Najprawdopodobniej jego harmonogram uległby zmianie i nie zakończyłby kariery w 1978 roku, kiedy wszedł na pokład samolotu, który rozbił się we Vratsa w Bułgarii.

Następnie istnieje wiele teorii na temat weta. Niektórzy twierdzą, że wzorowy. Oczywiście sytuacja gospodarcza w Polsce i groźba sowieckiej inwazji były bardzo realne, gdyby związki nadal protestowały. Wyjaśnią rozmiar. Podobnie jak ekonomia, nieograniczone wydatki na taki film nie mają większego sensu, gdy ludzie cierpią na co dzień. Nawet aktorzy, z którymi przeprowadzono wywiady w filmie dokumentalnym, przyznają, że nie czują się dobrze z tymi wydatkami w czasach, gdy kraj jest w opałach. Chociaż reżyser mógł odetchnąć z ulgą, że zdjęcia zostały odwołane, prawda jest taka, że ​​nie miał pojęcia, dokąd zmierza z drugą połową filmu.

READ  Wojna Ukraina - Rosja: Rakieta uderzyła w Polskę w ostatniej chwili na żywo

Podobno potrafi wywierać wpływ obcyMoże w Davida Finchera I Jean-Pierre Jeunet. Co mi się wydaje O srebrnym globie Szereg scenariuszy godnych CIMOC. Szczególnie do kompozycji typu kosmicznego Conan Z kosmicznym retrofuturyzmem. Dla tych z nas, którzy dorastali z tego typu filmami eskapistycznymi lub eskapistycznymi jako najwyższą formą artystycznego wyrazu, trudno nie cieszyć się takim filmem, ale po półtorej godzinie możemy dostać tchu, jeśli nie niestrawności. Jednak jego ekscesy nie mogą być przezwyciężone przez kogoś, kto jest w stanie cieszyć się różnymi filmowymi językami z ich złudzeniami i ekstrawagancjami. Musisz jeść wszystko.