15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sprzedaż Banamexu może osiągnąć 8 miliardów dolarów; Slim i Larrea wciąż dają – El Financiero

Panamaxmeksykańska jednostka Citigroup, może przyciągać oferty od 7 miliardów i 8 miliardów dolarówLiczba oferentów maleje, według osób zaznajomionych z tą sprawą.

Grupa finansowa Banorte, Grupa finansowa Carlosa Slima Inbursa, Niemiecki magnat górniczy Laria A Grupo Financiero Mifel kontynuuje próbowaćWedług osób, które poprosiły o anonimowość, ponieważ rozmowy są prywatne.

umiarkowana budowao wartości netto 73,5 mld USD, oraz Larriaktóry wraz z rodziną posiada około 24,3 miliarda dolarów, według Bloomberg Billionaires Index, To dwaj najbogatsi ludzie w Ameryce Łacińskiej.

Przedstawiciele Citigroup, Bannery i Inbursa odmówili komentarza. Przedstawiciele Mifel i Grupo México de Larrea nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Ludzie mówili, że sprzedaż trwa i oferty jednostek mogą się zmienić.

Wcześniej w tym roku Citigroup z siedzibą w Nowym Jorku wystawiony na sprzedaż Jednostka detaliczna Banamex po tym, jak jej udział w meksykańskich depozytach spadł o prawie 10 procent w ciągu ostatnich dwóch dekad po zakupie Banco Nacional de México w 2001 roku.

Banorte, czyli Drugi co do wielkości bank w Meksyku pod względem kredytów ogółem, ustępujący jedynie BBVA, jest postrzegany jako Główny konkurent do przejęcia Banamexu.

Banco Santander powiedział 22 lipca, że Został wykluczony z procesu przetargowego po tym, jak Citigroup odrzucił ofertę 6 miliardów dolarów z hiszpańskiego banku, podają źródła. Przedstawiciel Santander odmówił dalszych komentarzy.


Sprzedaż w ślimaczym tempie

Według osób, które są blisko rozmów, proces sprzedaży przebiega powoli. Tymczasem Citigroup rozważała zgoda Kupić meksykańską jednostkę banku Niemiecki Bank Aby szybciej uzyskać licencję na działalność skoncentrowaną na klientach instytucjonalnych i bankowości prywatnej.

Frank Aguado, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Inbursie, powiedział w zeszłym tygodniu, że firma jest zainteresowana kupnem Banamexu po „rozsądnej” cenie.

W rozmowie telefonicznej powiedział analitykom, że Inbursa zaprasza innych meksykańskich biznesmenów do przyłączenia się do swojego programu, ale nie ma jeszcze konkretnej grupy.

READ  Plan z reklamami ma już datę premiery i według The New York Times Magazine będzie więcej represji wobec tych, którzy dzielą konta.

Źródła wyjaśniły, że Larrea, która kontroluje firmę wydobywczą miedzi Grupo México, zatrudniła prezesa Grupo Aeroméxico, Javiera Arrigunagę, a także Pedro Aspe, aby mu doradzali. Aspe Kanclerz Skarbu Kiedy Banamex i inni pożyczkodawcy zostali sprywatyzowani w 1991 roku, po tym, jak zostali znacjonalizowani podczas kryzysu finansowego dekadę wcześniej.

Arigunaga był u steru Citibanamex od 2010 do Wycofać w 2014 r. wśród zarzutów o nieuczciwych pożyczkach na łączną kwotę 400 mln USD dla dostawcy usług naftowych Oceanography. Według raportu obaj dołączyli jako konsultanci obok Barclays wspomniany Bloomberg poprzednio.