9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sposób naukowców pozwalający zmniejszyć stres w zaledwie 3 minuty

Sposób naukowców pozwalający zmniejszyć stres w zaledwie 3 minuty

Dzisiejsze gorączkowe tempo życia, długie dni w pracy czy szkole i mało czasu na przerwę i refleksję sprawiają, że z każdym dniem coraz więcej ludzi godzi się z rzeczywistością życia w ciągłym stanie czujności. ciśnienie Które z biegiem czasu mogą gromadzić się w mózgu i ciele.

Zdaniem ekspertów stres życia codziennego może utrzymywać się przez dłuższy czas Osłabić układ odpornościowy Powodują różne choroby, od prostych przeziębień po poważniejsze choroby.

Aby powstrzymać stres, należy przede wszystkim zdać sobie z niego sprawę i rozpoznać jego objawy, które mogą być bardzo różnorodne, ale do najczęstszych należą: Drażliwość i problemy ze snemBól głowy lub ból brzucha.

Naukowiec, badacz i lekarz Ryszarda Dixiesugeruje inspirowaną buddyzmem technikę medytacji mającą na celu poprawę zdrowia psychicznego, która składa się tylko z… Trzy minuty dziennieprzez czternaście tygodni.

W swojej książce Trzy minuty dziennieDixie jest używana 14 krótkich ćwiczeń Które można śledzić z dowolnego miejsca i które obiecują „Bezpośrednia droga do jasności umysłuUlga w stresie, jaśniejsze myślenie, lepsza koncentracja i większa kreatywność.

3 ćwiczenia do wykonania w 3 minuty

W cichym, wygodnym miejscu usiądź z wyprostowanymi plecami i zapal świecę. Ćwiczenie wymaga skupienia wzroku na płomieniu. Kiedy skupienie osłabnie, przywróć je do płomienia. „Kiedy utkniesz w jakiejś myśli lub rozproszy Cię dźwięk, ponownie skup swoją uwagę na płomieniu” – wyjaśnia nauczyciel.

Uderz w brzęczyk lub brzęczyk i skup się na dźwięku, który słyszysz. Zmniejsza się stopniowo. Pozostań przy dźwiękach, gdy zanikają, aż się rozproszysz, a następnie ponownie zadzwoń dzwonkiem na trzy minuty. „Stopniowo odkryjesz, że możesz siedzieć cicho pomiędzy dźwiękami przez dłuższy czas”.

Mając otwarte lub zamknięte oczy, wyobraź sobie czubek nosa Mała piłka Jasny kolor. Podczas wydechu wyobraź sobie, że piłka powoli oddala się od ciebie i wraca do czubka nosa podczas wdechu. Powtarzaj ćwiczenie przez trzy minuty.

READ  Tutaj test wizualny DZISIAJ | Odpowiedz na to, co widzisz jako pierwsze na obrazku i dowiedz się, czy jesteś osobą racjonalną | Test wirusowy | test osobowości | Test psychologiczny | Wirusowe wyzwanie | Facebook | Meksyk

Zarząd o wartości trzech Rs

Naukowiec potwierdza, że ​​jednym z sekretów osiągania celów jest umiejętność radzenia sobie z nimi Myśli, które nas niepokoją„Kluczem do poradzenia sobie z przeszkadzającymi myślami nie jest przeciwstawianie się im wysiłkiem. Jest to raczej zaproszenie ich do środka, delektowanie się nimi, a następnie wypuszczenie ich i spokojny powrót do wybranego obiektu medytacji. Oto trzy rady R: zrelaksuj się, odpręż i wróć.