3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spersonalizowana medycyna precyzyjna dzięki nowej infrastrukturze w ośrodkach zdrowia

Spersonalizowana medycyna precyzyjna dzięki nowej infrastrukturze w ośrodkach zdrowia

zdrowie Pracuje na planie 5P (spersonalizowanym, predykcyjnym, zapobiegawczym, partycypacyjnym i opartym na populacji) w celu standaryzacji spersonalizowanej medycyny precyzyjnej poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury ośrodków zdrowia. Pozwoli to na bardziej indywidualne dostosowanie diagnozy, działań terapeutycznych i profilaktycznych. Aby to osiągnąć, w Budżety ogólne państwa na rok 2023 Na ten projekt przeznaczono 100 mln euro, co potwierdziło zdrowie podczas obchodów 73 Kongres Hiszpańskiego Towarzystwa Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi (SEORL-CCC).

Chociaż termin „Spersonalizowana Medycyna Precyzyjna” Jest to stosunkowo nowa koncepcja, która jest stosowana w opiece medycznej już od kilku lat. Pod wieloma względami zastąpił termin „medycyna osobista” Który jest używany jako synonim, mimo że nie są dokładnie takie same. Relacja lekarz-pacjent jest istotnym aspektem medycyny precyzyjnej, ale idzie dalej. Ta koncepcja obejmuje informacje biomedyczne dla każdego pacjenta: informacje kliniczne, styl życia, genetykę i biomarkery.

Plan ma na celu postęp i standaryzację w Hiszpanii Medycyna genetyczna i genomiczna. Postępy w genetyce są głównym narzędziem diagnozowania i przewidywania chorób o znaczącym wpływie zdrowotnym i społecznym, takich jak nowotwory czy tak zwane „rzadkie” choroby. Geny okazały się również kluczem do znalezienia skuteczniejszych metod leczenia każdej choroby, więc skuteczne radzenie sobie z nimi może poprawić jakość życia pacjentów.

Plan Ministerstwa Zdrowia ma na celu wzmocnienie spersonalizowanej medycyny precyzyjnej, tak aby te dane genetyczne można było zintegrować z profilem każdego użytkownika krajowego systemu opieki zdrowotnej (SNS).

klucze planu

W celu dalszego rozwoju solidnego i normatywnego systemu opieki zdrowotnej Ministerstwo Zdrowia przeznaczy 100 mln euro z budżetu ogólnego państwa na 2023 r. 5P plan W przypadku krajowego systemu opieki zdrowotnej jego główne punkty to:

  1. Ekspansja medycyny precyzyjnej Wszystkie obszary zdrowia i codziennej opieki medycznej.
  2. Stwórz niezbędną infrastrukturę do wdrożenia planu w SNS i zapewnij mu narzędzia i zasoby technologiczne do wykonywania wszystkich testów genetycznych i genetycznych wymaganych przez każdego pacjenta.
  3. W celu bezpiecznego przetwarzania wszystkich tych danych plan jest zgodny z najnowszą technologią i „duże zbiory danych”. Przechowywanie i późniejsza analiza tych danych zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i poprawi wydajność dzięki stosowaniu leczenia w sposób ukierunkowany i zindywidualizowany.
  4. ustawić 14 nowych szpitali Do sieci zaawansowanych terapii w krajowym systemie opieki zdrowotnej, dzięki którym Hiszpania podwaja swoje zdolności opieki zdrowotnej w zakresie opieki nad dorosłymi pacjentami z chłoniakiem z komórek B, chłoniakiem z komórek czapeczki, szpiczakiem mnogim i ostrą białaczką limfoblastyczną, zarówno u dorosłych, jak i w pediatrii.
  5. Co więcej, aby ukończyć ten plan 5P i za Rozwiń i ulepsz istniejące zasobyMinisterstwo Zdrowia będzie mocno inwestować w sprzęt high-tech. Projekt jest wyposażony w Inwestowanie w zaawansowane technologie (Enfit), z 795 mln EUR na remont i/lub rozbudowę sprzętu 852 SNS, dzięki planowi naprawy, transformacji i odporności. Te postępy w nowych technologiach pozwolą na poprawę zdolności diagnostycznych i terapeutycznych SNS. Sprzęt zostanie odnowiony Podstawowe, takie jak MRI, planowanie CT lub tomografia komputerowa.
READ  Europejskie kredyty na badania medyczne: jak złożyć wniosek

Czym jest plan 5P?

W ramach tego planu technologia medyczna i „big data” będą działać ramię w ramię, aby poprawić korzyści płynące z SNS. Dlatego projekt został zorganizowany zgodnie z tym, co było już znane jako 5P Medycynaw oparciu o pięć koncepcji zaczynających się od P, jak mówi nam firma zajmująca się analizą danych Health One Click:

  • zależy od wniosku: Określa diagnozę, leczenie, leczenie i obserwację każdego pacjenta. Dzięki Big Data można przetwarzać ogromną ilość danych i kontekst każdego pacjenta.
  • proroczy: Analizowanie i obliczanie ryzyka zachorowania osoby. Dzięki zaawansowanej analizie danych można tworzyć wydajniejsze modele predykcyjne.
  • zapobiegawczy: Pomaga podejmować decyzje dotyczące profilaktyki chorób na podstawie danych dotyczących zakresu procedur medycznych, analizy wzorców i danych historycznych.
  • Uczestniczyć: Chodzi o umieszczenie pacjenta w centrum systemu i znaczenie koordynacji wszystkich czynników związanych z jego zdrowiem. Wszyscy specjaliści odpowiedzialni za zdrowie pacjenta muszą być przeszkoleni i wyposażeni w niezbędne narzędzia.
  • populacja: Musi zapewnić dostęp do opieki zdrowotnej dla całej populacji. Celem jest usprawnienie systemu opieki zdrowotnej w celu poprawy zasobów i zdolności do obsługi większej populacji.