24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Specjaliści widzą kryzys środowiskowy w Torreón spowodowany zmianami klimatycznymi, El Siglo de Torreón

Zmiany klimatyczne już zaszły i „nieuchronnie zbliżamy się do punktu zwrotnego”, więc wyzwania w miastach są ogromne, ostrzegła Iglantina Canales Gutierrez, minister środowiska Coahuila.

„To, z czym mamy do czynienia, jest bardzo niebezpieczne” – przyznał. To jest w Dyskusja panelowa pt. „Strategie odporności w miastach półpustynnych”, zorganizowana przez Miejski Instytut Planowania i Konkurencyjności Torreon (Implan), w ramach programu Urban October, w którym Joaquín Murrieta z Watershed Management Group, Guadalupe Peñuñuri, były dyrektor Implan Hermosillo, Jorge Villanueva z Autonomicznego Uniwersytetu Coahuila, José Antonio Ramírez Reyes, dyrektor Implan i Diana Camacho, kierownik obszaru środowiska Torreon.

Eksperci zgodzili się, że We wszystkich sektorach wymagane są pilne działania, czy to ze strony rządu, czy społeczeństwa obywatelskiego, naukowców, aby można było złagodzić skutki zmiany klimatu.

Canales zauważył, że zmiany klimatyczne rozpoczęły się wraz z rewolucją przemysłową, a 100 lat później ich skutki stały się widoczne. W tym sensie powiedział, że to, przed czym stoi kraj, jest niezwykle niebezpieczne Zauważył wzrost zgonów, które miały miejsce w zeszłym roku w wyniku COVID-19 ponad 500 000 osób, co wyraźnie wskazuje, co może się stać, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania.

Zauważył, że ta nadmierna liczba zgonów jest spowodowana przyczyną związaną ze zmianą klimatu, ale także z miastami, mobilnością, stylem życia, brakiem świadomości planetarnej oraz świadomości społecznej i osobistej.

„To nie jest coś, co się wydarzy (zmiana klimatu), to coś, co się dzieje i co musimy zrobić, Jeśli nadal mamy realną szansę na życieskomentował.

Wyjaśnił, że zielona infrastruktura to świetny rynek zbytu w miastach, ale nie będzie to możliwe, jeśli procesy planowania i rozwoju nie rozpoczną się w miastach. Nowe znaczenie, które wykracza poza kwestię ekonomicznąKonieczność zachęcania do wszelkiego rodzaju budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego i przemysłowego w miejscach, w których nie powinno ich być, ponieważ zwiększy to problem i spowoduje więcej powodzi, jeśli chodzi o opady deszczu.

READ  Dowiedz się, jaki jest Twój typ mózgu na podstawie liczby, która na Ciebie wpływa w dzisiejszym wirusowym quizie | wyzwanie wizualne | Wskazówki | test psychologiczny | wirusowy | Meksyk

Największe miasto Więcej problemów będziemy mieć z miejscami, które będą się nagrzewać i nagrzewać i dadzą nam udary cieplneLudzie również umierają z tego powodu, to, co wydarzyło się podczas pandemii, jest jednym z wielu znaków, które mówią nam, że nastąpi: wzrost chorób, o których nie wiedzieliśmy, ponieważ zajmujemy przestrzeń, którą stworzyliśmy z natury zbyt mało zapobiegawczo.”

Powiedział, że dzisiejsze rozwiązania nie są bezpośrednie, ale ostrzegał przed tym „Zbliżamy się beznadziejnie do punktu bez przegięcia”. W tym sensie, przyznaje, wyzwanie jest ogromne.

Ostrzegał przed tym dyrektor Implanu Nie można pozwolić na „normalizację” negatywnych skutków zmian klimatu, takich jak wysokie temperatury i powodzie, które są nienormalne i należy podjąć działania w celu ich naprawienia. Zauważył, że czasy są ciężkie.