15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Specjaliści medyczni w branży farmaceutycznej podkreślają potrzebę opracowania planu medycyny precyzyjnej

MADRYT, 10 listopada (prasa europejska) –

Wiceprzewodnicząca Hiszpańskiego Towarzystwa Genetyki Farmaceutycznej i Farmakogenetyki oraz przewodnicząca Komitetu Medycyny Precyzyjnej Hiszpańskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka (AEGH), dr Cristina Rodriguez, zwraca uwagę, że aby medycyna precyzyjna stała się rzeczywistością w Hiszpanii, jest ona niezbędna aby Krajowy Plan Medycyny Precyzyjnej był realizowany z budżetem Specyficznym, a to wymaga zmian organizacyjnych.

„Zadanie jest ogromne i musi być programowe, w tym tworzenie krajowych ośrodków referencyjnych, tworzenie wyspecjalizowanych organów oceniających, opracowywanie konkretnych programów szkoleniowych i zwiększanie inwestycji w badania” – kontynuował.

Podczas 14. Kongresu Stowarzyszenia Medycyny dla Przemysłu Farmaceutycznego (AMIFE), który został otwarty w środę w Madrycie, Rodriguez ostrzegł, że rozwój medycyny precyzyjnej w Hiszpanii jest opóźniony w stosunku do krajów sąsiednich.

W niektórych niezależnych społeczeństwach istnieją konkretne inicjatywy i plany dotyczące medycyny spersonalizowanej, ale generalnie rozwój medycyny precyzyjnej w naszym kraju nie jest zbyt konsekwentny, a jej waga jest znacznie niższa niż w innych krajach, takich jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy czy Szwecja.

„Dodatkową trudnością jest to, że Hiszpania jest jedynym krajem europejskim, w którym nie ma jeszcze specjalizacji z genetyki klinicznej, co utrudnia przeprowadzanie diagnoz molekularnych do wyboru leczenia na podstawie informacji genetycznej. W tym względzie nie można sobie wyobrazić planu krajowego o mąkę lekarską bez obecności przeszkolonych specjalistów w tej dziedzinie.”

Carlos Hagen, dyrektor medyczny PALICS i koordynator grupy roboczej AMIFE Precision Medicine, dodał: „Nowy model medycyny precyzyjnej będzie wymagał skutecznej interwencji wielu podmiotów, ponieważ mówimy o czymś zupełnie nowym i będzie to wymagało intensywnego dialogu między społeczności biomedyczne, sektor prywatny i agencje regulacyjne.”

„Gdyby pięć lat temu wyjaśnili nam postęp, jaki mamy dzisiaj, nie uwierzylibyśmy. Dla wielu była to przesada lub wielka przesada. Ale prawda jest taka, że ​​po długiej, błędnej fazie, medycyna precyzyjna weszła w w fazie wykładniczego wzrostu, przypuszczalnie do końca dekady, obrót tego typu lekiem wyniesie od 200 000 do 400 000 milionów dolarów.Nie możemy sobie pozwolić na przegapienie tego pociągu” – zaznaczył koordynator harmonogramu medycznej precyzji z konferencji AMIFE.

READ  Chirurgia plastyczna nie może być wykonywana poza Stanami Zjednoczonymi.