3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SpaceX ma oczywisty sposób na wystrzelenie orbitalne na Marsa

Statek kosmiczny. (Zdjęcie: SpaceX)

Po miesiącach opóźnienia Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wreszcie dała zielone światło na taką możliwość SpaceX Może zostać wystrzelony na orbitę za pomocą gwiazda statku Z platformy w Boca Chica, mieście położonym w hrabstwie Cameron w Teksasie.

Regulator lotnictwa stwierdził, że działalność firmy w regionie „nie spowoduje znaczącego wpływu” na środowisko. zawsze i kiedy, Tak, SpaceX wprowadza pewne zmiany w swoich obiektach.

Firma powstała i działa Elona Muska Musisz wprowadzić do 75 poprawek w swoim porcie kosmicznym W dążeniu do zmniejszenia oddziaływania obszaru na środowisko, jak wynika z jednego z dokumentów udostępnionych przez macierzystą FAA po kontroli.

Po wprowadzeniu tych zmian SpaceX będzie musiał uzyskać pozwolenie na start od regulatora. FAA powinna następnie zbadać i stwierdzić, czy firma może wystrzelić na orbitę za pomocą statku kosmicznego, ogromnego statku kosmicznego, który Musk chce odbyć podczas podróży na Marsa.

Pierwszy lot orbitalny statku kosmicznego został opóźniony z przyczyn środowiskowych

Aby umieścić czytelników w kontekście, Elona Muska s SpaceX Rok 2021 zamknęli bardzo nieprzyjemną wiadomością. Mianowicie amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) ogłosiła w grudniu ubiegłego roku, że odłoży ostateczną decyzję w sprawie Czy licencja zostanie przyznana, czy nie Że firma lotnicza musi wykonywać loty orbitalne za pomocą statku kosmicznego gwiazda statku Wystartuj z Boca Chica w Teksasie.

W tym czasie Federalna Administracja Lotnictwa USA przedstawiła projekt programowa ocena oddziaływania na środowiskoza pomocą którego należało zadecydować, czy spełnione zostały warunki do przyznania SpaceX licencji testowej lub pozwolenia na przeprowadzanie startów.

Jednocześnie organ otworzył przyjmowanie uwag do ww. projektu i otrzymał sumę, która zobowiązała go do zmiany terminu złożenia raportu końcowego. Tym samym decyzja, której oczekiwano 31 grudnia 2021 r. Opóźnione do dziś środa 15 czerwca 2022 r.

Statek kosmiczny.  (Zdjęcie: Reuters/Jane Blevins)
Statek kosmiczny. (Zdjęcie: Reuters/Jane Blevins)

To nie pierwszy raz, kiedy FAA przeprowadziła przegląd bazy SpaceX w Boca Chica

READ  Arktyczna masa powietrza na Alasce obniży temperatury

Zrobiłem to w 2014 roku, kiedy celem linii było odszkodowanie 12 rocznych startów z dwoma pociskami: Sokół 9 s Sokół ciężki.

Jednak SpaceX przekształcił swoją fabrykę w Teksasie w bardziej ambitny hub. W regionie produkowane są nie tylko różne prototypy Starship.

Zrobili też testy startowe i lądowania, Co w większości przypadków było niekompletne. Eksplozje pocisków spowodowały prawdziwe spustoszenie w naturalnym otoczeniu.

Rakieta SpaceX Falcon Heavy unosi się z historycznego wyrzutni 39-A w Kennedy Space Center w Cape Canaveral na Florydzie, USA (Zdjęcie: REUTERS / Joe Skipper)
Rakieta SpaceX Falcon Heavy unosi się z historycznego wyrzutni 39-A w Kennedy Space Center w Cape Canaveral na Florydzie, USA (Zdjęcie: REUTERS / Joe Skipper)

Plan B, który SpaceX zawsze miał w obliczu irytacji FAA

Wielokrotne opóźnienia w ocenie środowiskowej FAA doprowadziły do ​​dużej niepewności ze strony SpaceX. jednakże, Firma zawsze upewnia się, że istnieje plan tworzenia kopii zapasowych W przypadku, gdy władze nie zgodzą się na wystrzelenie statku kosmicznego u podstawy Boca Chica; Misje transportowe do bazy w Cape Canaveral na Florydzie.

W rzeczywistości, według Reutersa, Linia lotnicza robi szybkie postępy w budowie nowych wyrzutni na przylądku Canaveral Jako alternatywa dla tych w Boca Chica.

Wydaje się również, że jedna z tych platform jest przeznaczona do uruchomienia ze Starship. Nawiasem mówiąc, astronauci przenieśli się do Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

Czytaj