5 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sonda Perseverance NASA odkrywa śmieci na Marsie; Co znaleźli na Czerwonej Planecie? Słońce Meksyku

Było wiele odkryć Wytrwałość łazik marsjański od Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) od czasu lądowania w zeszłym roku, ale teraz instrument odkrył coś nieoczekiwanego.

Podczas swoich podróży wytrwałość odkryła coś, co było na początku Wyglądał jak śmieci z planety, Jednak NASA zauważyła, że To był kawałek koca termicznego Zespół wierzy, że mógł oddzielić się od plecaka napędzanego rakietą, gdy wylądował na Czerwonej Planecie.

Może Cię zainteresować: Podbij Marsa! Trzy misje, które przeszły do ​​historii po dotarciu na Czerwoną Planetę

Udostępniono oficjalne konto Rovera na Twitterze Obraz z krótkim wyjaśnieniem, jak według Twojego zespołu mogli tam trafić.

„Mój zespół odkrył coś nieoczekiwanego: kawałek koca termicznego, który według nich mógł pochodzić z mojego zejścia, plecak odrzutowy z napędem rakietowym zostawił mi w dniu lądowania w 2021 roku.

„Ten lśniący kawałek folii aluminiowej jest częścią koca termicznego, substancji używanej do kontrolowania temperatury. Zaskakujące jest znalezienie tego tutaj: Moje lądowanie rozbiło się około 2 km dalej. Czy ten kawałek wylądował tutaj, czy też został zdmuchnięty przez wiatr? Zwróć uwagę na zespół.

jak pokazano Zdjęcie zespołu JPL owiniętego w koce termiczne Wyjaśniając, że są jak twórcy statków kosmicznych.

„Pracują z maszynami do szycia i innymi narzędziami, aby połączyć ten wyjątkowy materiał” Zwróć uwagę na post.

Liczba kamer o wysokiej rozdzielczości do dyspozycji zespołu oznacza, że ​​mogą zobaczyć znacznie więcej niż jakakolwiek poprzednia ekspedycja.

READ  5 nowych funkcji WhatsApp w przyszłym roku

W rezultacie nie powinno to dziwić Wytrwałość nabiera większego wpływu na krajobraz Marsa Z poprzednich misji, nawet jeśli oznaczało to trochę kosmicznych śmieci.

Koce termiczne NASA

NASA podzieliła się również wywiadem z jedną ze szwaczek stojących za kocami termicznymi JPL, które chronią statek kosmiczny przed trudnymi warunkami.

Rodzina Lianów Czasami myśli o sobie jako o „uszyć statek kosmiczny” s Koce termiczne produkujemy w JPL od 16 lat NASA w Pasadenie w Kalifornii i wyjaśnił, jakich materiałów używają.

„Do jej oddzielenia używamy wielu warstw folii Mylar z siatką Dacron. Na zewnętrznej powierzchni używamy folii Kapton lub tkaniny Beta, która jest odporna na zmiany temperatury.

„Używamy również złota kaptonowego, które jest dobre w przewodzeniu elektryczności. Jest czarna substancja zwana polem węglowym Kapton. To jest dla naładowanego środowiska, z dużą ilością elektryczności. Rozprasza ładunek”. – powiedział Fam.

jak ujawniono Rodzaj maszyn użytych do jego osiągnięcia.

„Używamy komercyjnych maszyn do szycia, które są przeznaczone do grubszych materiałów, takich jak denim.Posiadają ruchomy posuw, który wciąga materiał i automatycznie odcina nici do szycia.

„Używamy również różnych narzędzi ręcznych, takich jak miernik, nożyczki, skalpele chirurgiczne, stemple, opalarka, wiertarka do skóry i waga” Krawiec jest skończony.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najtrafniejsze informacje zwrotne na swój e-mail

Misja Perseverance, obejmująca helikopter Ingenuity, uczyniła najnowszą eksplorację Marsa najlepiej udokumentowaną w historii programu kosmicznego.