2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sonda Parker udowadnia, że ​​jest najszybszym obiektem stworzonym przez człowieka

Sonda Parker Solar Probe z NASA zbliża się do Słońca 21 listopada. obraz pliku. | źródło: NASA

Napędzany ewolucją poza Wenus 21 listopada sonda Parker Probe z NASA pobiła swój własny rekord prędkościPonieważ w jednym z jej podejść udało jej się dotrzeć do słońca Niesamowita prędkość 587 000 km/h Ugruntowała swoją pozycję jako najszybsza rzecz stworzona przez człowieka, pobijając poprzedni rekord 532 000 kilometrów na godzinę.

Wyczynu tego dokonała sonda w swojej dziesiątej podróży bliżej Słońca, ponieważ również zbliżyła się do gwiazdy na odległość sześciu milionów kilometrów. Dzięki temu nowemu rekordowi ta istota była w stanie podróżować z niezwykłą prędkością 163 kilometrów na sekundęNa przykład, przy obecnej prędkości, sonda ta może podróżować z Buenos Aires do Mexico City w 45 sekund.

Aby zrobić te drogi do słońca, Sonda posiada osłonę termiczną, która pozwala jej wytrzymać temperatury do 1371°C lub 2500 Fahrenheita. Poza tym, ze względu na swoją orbitę, Parker jest wypychany z każdym powrotem do Słońca, więc ta niesamowita prędkość nie będzie maksymalna, wręcz przeciwnie, oczekuje się, że ten obiekt znacznie bardziej zwiększy swoją prędkość, ponieważ jest to planowane że w grudniu 2024 osiąga 692 000 km/h.

obraz pliku.  |  kredyt: EFE
obraz pliku. | kredyt: EFE

ten Sonda słoneczna Parker Wykonuje taki rodzaj trajektorii, w którym oddala się, aby ostygnąć i jest pchany ponownie, aby ponownie ustawić trajektorię, tym razem szybciej i bliżej orbity Słońca.

Celem tej misji jest zbieranie informacji z naszej gwiazdy z coraz większą dokładnością i wysyłanie danych z powrotem na Ziemię za pośrednictwem systemu o nazwie „Opóźnienie/Zakłócenie Sieci Tolerancyjnej”.

Jak dane są przesyłane z sondy słonecznej na naszą planetę

Ze względu na duże odległości od Ziemi do dowolnego urządzenia w kosmosie przesyłanie danych jest złożonym zadaniem, opóźnienia i możliwość utraty lub utraty danych mogą stać się znaczne, dlatego opóźnienia/zakłócenia połączenia sieciowego (DTN) to rozwiązanie NASA do tworzenia niezawodnych sieci.

READ  Premiera, cena w Meksyku, charakterystyka i karta techniczna

Aby komunikować się na tak duże odległości, NASA obsługuje dwie sieci komunikacyjne składające się z rozproszonych stacji naziemnych, a także satelitów przekaźnikowych, które obsługują misje NASA i inne niż NASA.

Czytaj: