27 czerwca, 2024

Solidna Austria przytłacza Polskę

Austria odbiła się od wczesnej porażki z Francją i dodała zwycięstwo grupowe z Polską, aby awansować do 1/8 finału.

Austria W swoim drugim meczu odniósł decydujące zwycięstwo UEFA Euro 2024 Porażki Polska 1-3 do końca. Gole Traunera, Baumgartnera i Arnautovica zapewniły drużynie Rangnika trzy punkty w Berlinie.

Austria wyszła z większą intensywnością, a Ragnik nie mógł lepiej rozpocząć meczu. Podczas jego praktycznie drugiej wizyty na boisku Gernot Trauner perfekcyjnie skierował piłkę do domu po dośrodkowaniu Mwene z lewej strony, a środkowy obrońca Feyenoordu strzelił pierwszego gola w meczu w 9. minucie.

Polska zareagowała po stracie na tablicy wyników i stworzyła sobie wyraźną szansę na remis, posyłając niską piłkę w dalszy słupek na przybycie Zalewskiego. Jednak prawą nogą strzał polskiego napastnika minął bramkę Bentza.

Zespół Propiers kontynuował natarcie i po półgodzinie gry znalazł nagrodę. Piątek odzyskał siły w 30. minucie po burzliwej akcji w austriackim polu karnym, wywołując radość na polskiej ławce rezerwowych i umieszczając piłkę w pobliżu słupka, doprowadzając do wyniku 1-1.

Obaj kapitanowie Sabitzer i Zieliński przed przerwą próbowali z krawędzi pola karnego, ale ich strzały minęły cel. W ten sposób, po kontrowersyjnej pierwszej połowie, pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 1:1.

W drugiej połowie tempo było znacznie wyższe, a wyrównany ton meczu ponownie dominował. Obaj trenerzy próbowali dokonać zmian, aby ożywić mecz, ale Austria ponownie uderzyła w stół w 70. minucie.

W akcji lewym skrzydłem Arnautovic po świetnej akcji posłał piłkę do Baumgartnera na skraju pola karnego. Tam austriacki pomocnik przejął kontrolę, skierował piłkę na dalszy słupek i pokonując Szczęsnego, zdobył drugiego gola dla swojego zespołu, odzyskując przewagę na początku meczu.

Polska podeszła i opuściła miejsce, co oddało rzut karny na korzyść Austrii, która pokonała Sabitzera jeden na jednego. Arnautovic wykorzystał maksymalny rzut karny w 78. minucie i praktycznie przekreślił zwycięstwo swojej drużyny, pozostawiając Polskę na czwartym miejscu w grupie D z zerową liczbą punktów przed ostatnim dniem.

READ  SOFAR wskazuje drogę do bardziej ekologicznej przyszłości dla Polski na ENEX 2024