16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Śmierć kobiety w ciąży na nowo otwiera debatę na temat aborcji w Polsce

Śmierć kobiety w ciąży na nowo otwiera debatę na temat aborcji w Polsce

The Śmierć kobiety w piątym miesiącu ciąży Kobieta, która nie poddała się aborcji, która mogłaby uratować jej życie, ponownie wzbudziła niepokój wśród polskich niebezpiecznych ciąży i organizacji feministycznych.

33-letnia kobieta zmarła 24 maja w szpitalu w Novi Dark na południu kraju. Trzy dni po przyjęciu bez płynu owodniowego. Według oświadczenia męża, wyemitowanego w środę przez telewizję TVN, pomimo komplikacji lekarze „cały czas zapewniali, że płód żyje, wszystko idzie dobrze i jest szansa, że ​​matka i płód zostaną uratowane”. „.

Kliknij, aby powiększyć

upaść.

„Nikt nie dał nam szansy na uratowanie Doroty, bo Nikt nam nie powiedział, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Nikt nie wspomniał, że mogli wywołać aborcję i uratować Dorotę, bo szanse na przeżycie dziecka były znikome” – powiedziała wdowa. Gazety Wyborczej.

Inni członkowie rodziny zmarłego w kolejnych telefonach wyjaśniali, że pacjent im to powiedział Jego stan się pogorszył powiedziała szybko iw obecności męża i matki, ale zanim przybyli, była już martwa.

Według prawnika rodziny Jolandy Butzowskiej, markery infekcji we krwi pacjentki rosły przez cały czas jej przyjęcia, ale pomimo jej stanu zagrażającego życiu lekarze nie zgłaszali jej stanu i Nie zalecają przerywania ciąży, to byłby jego obowiązek. Biuro prokuratora stanowego wszczęło dochodzenie w celu ustalenia, czy szpital dopuścił się zaniedbania.

Federa, niezależna fundacja udzielająca pomocy prawnej kobietom w Polsce, poinformowała w czwartek w wiadomości, którą otrzymała w mediach społecznościowych. „Więcej wezwań niż zwykle” po opublikowaniu nowej sprawyPamiętając Isabelę, która zmarła w 2021 roku, lekarze opóźniali aborcje w obawie przed konsekwencjami prawnymi.

Federa przytacza cztery przypadki kobiet z wysokim ryzykiem wstrząsu septycznego z niewielką ilością płynu owodniowego lub bez niego. Dokonali aborcji W tym tygodniu organizacja interweniowała i kontaktowała się ze szpitalami.

READ  27-23. „Latynosi” robią zdecydowany krok w stronę ćwierćfinału

Przesłanie przypomina nam, że jest to obowiązek lekarzy Zminimalizuj ryzyko dla pacjentaCzy płód ma bicie serca, czy nie”, zwłaszcza „jeśli z góry wiadomo, że płód nie przeżyje”.

Prawo aborcyjne w Polsce zmienione w 2021 roku Czy aborcja jest nielegalna?nawet w przypadku rozpoznania ciężkiej i nieodwracalnej wady rozwojowej płodu. Tak, jest to dozwolone w przypadkach zagrożenia zdrowia matki, ale według stowarzyszeń feministycznych lekarze niechętnie je praktykują w obawie przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi.