18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Słonie toskańskie rodzą się, by przetrwać kłusownictwo

przez kilka lat Przełowienie Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się ekolodzy, jest to, że w obliczu tej panoramy władze zajmujące się dziką fauną i florą zdecydowały się usunąć rogi nosorożców i Słonie Aby wyeliminować główną przyczynę polowań.

Mówi się, że słonie mają dobrą pamięć, ale okazuje się, że rozwijają się tak samo, jak metoda usuwania rogów i kły.

Zdjęcie: Getty Images

Jednym ze skutków trwającej 15 lat wojny domowej w Mozambiku był wybuch kłusownictwa, w którym zginęło 90% ludności Mozambiku. Słonie W parku narodowym w okolicy. Teraz grupa badaczy ujawniła, że ​​brak kły To z powodu zmian genetycznych.

Przed wojną było 2542 słoni, a potem ich liczba spadła do 242, ale zarządcy parków zdali sobie sprawę, że zdecydowana większość tych pozostałych ssaków zawiera dużą liczbę gatunków bez kły.

Wykazano, że mają około pięć razy większe szanse na przeżycie niż ich rówieśnicy bez nich kły.

Kły słonia, aby przetrwać

Zdjęcie: Getty Images

Co gorsza, naukowcy zauważają, że niedobór kły Występował tylko u kobiet. Odkryli, że gen działa w sposób dominujący i widoczny, ale powoduje śmierć w sposób recesywny.

Ale niestety, ponieważ każdy samiec może urodzić się bez kłów, może w końcu umrzeć.

Wspomniana zmiana genetyczna w Słonie Z ogrodu jest ewolucyjną odpowiedzią na Przełowienie, co wskazuje, że ewolucja tych ssaków ma przetrwać.

READ  Jaka jest zaleta jedzenia cynamonu z miodem na pusty żołądek? - Finanse