2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Slim wycofuje się z zakupu Banamexu: Inbursa rezygnuje z działalności

Biznesmen Carlos Slim nie będzie dalej próbował kupować Banamex, bo jego bank Inbursa nie będzie kontynuował dalszych etapów tego procesu, oprócz odejścia z Banorte, Santander i Banco Azteca, z których ostatni pochodzi od Ricardo Salinasa Pliego.

W oświadczeniu przesłanym na Meksykańską Giełdę Papierów Wartościowych (BMV) Inbursa podziękowała Inbursie za zaproszenie go do udziału w procesie prowadzonym przez Citigroup w celu sprzedaży bankowości detalicznej i komercyjnej w Meksyku, czyli Banamex.

„Inbursa potwierdza, że ​​po złożeniu niewiążącej propozycji przejęcia wspomnianych spółek, strony wspólnie uzgodniły, że Inbursa nie przejdzie do kolejnych etapów procesu”, powiedział Salim Financial Corporation, najbogatszy człowiek w Meksyku.

Zauważył również, że Inbursa przyspiesza rozwój technologiczny, a także duży potencjał wzrostu i udziału w rynku w Meksyku, dlatego będzie nadal oferować wyróżniające się produkty z korzyścią dla swoich klientów.

poprzednio: Citigroup ocenia oferty Carlosa Slima i Germána Larrei dla Banamex; To moje 2 ulubione

Lara i Baker, finaliści Banamexu

Po odejściu Carlosa Slima w Banamexie pozostaje tylko dwóch pretendentów: biznesmen Germán Larrea, drugi najbogatszy człowiek w Meksyku według Forbesa, z fortuną w wysokości 30,850 milionów dolarów; Podobnie Daniel Becker, właściciel Grupo Mifel.

Od października zeszłego roku Grupo Financiero Inbursa dawała do zrozumienia, że ​​ma wątpliwości, czy nadal jest zainteresowana, ponieważ kiedy została o to zapytana, jej dyrektor finansowy odmówił odpowiedzi.

Na konferencji poświęconej wynikom finansowym swojego banku, Inbursa, dyrektor ds. relacji inwestorskich instytucji finansowej, Frank Aguado, ograniczył się do stwierdzenia: „Nic nie możemy na ten temat powiedzieć”.

Dzieje się tak pomimo faktu, że w ostatnich miesiącach kilka zainteresowanych stron ogłosiło wycofanie się z procesu, takich jak Ricardo Salinas Bligo, Santander, a ostatnio Panorte, jeden z najsilniejszych graczy według analityków.

Po okazaniu zainteresowania faktem, że Banamex ma interesujące aktywa, Inbursa mówił nawet o partnerze, który dołączy do transakcji.

READ  El precio del dólar hoy sábado, ¿cómo está el tipo de cambio?

„Uważamy, że istnieją dobre aktywa, istnieją synergie, możemy to zrobić, jest coś; jeśli nie możemy tego zrobić za rozsądną cenę, która ma sens dla naszej firmy, nie pozwolimy, aby ten proces był kontynuowany. daleko wciąż tam jesteśmy, a pomysł jest taki, że Inbursa przewodzi temu procesowi i zapraszamy meksykańskiego biznesmena do przyłączenia się” – powiedział Aguado w czerwcu ubiegłego roku.

Śledź nas w Google News, aby być na bieżąco