29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Śledź, wiadomości i dostęp do Florydy

Śledź, wiadomości i dostęp do Florydy

Ron DeSantis ogłosił w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Florida Emergency Operations Center, że Gwardia Narodowa Florydy aktywowała 5000 żołnierzy z Florydy i dodatkowe 2000 żołnierzy z Tennessee, Georgii i Północnej Karoliny w ramach przygotowań do huraganu Ian. .

7000 strażników to więcej niż 2500 aktywowanych i ogłoszonych przez DeSantis w niedzielę.

Od poniedziałku burza znajduje się około 600 kilometrów na południe od Key West i ma średnicę 800 kilometrów. DeSantis powiedział, że porusza się do północno-zachodniej Zatoki Meksykańskiej z prędkością 14 mil na godzinę przy maksymalnym wietrze 80 mil na godzinę.

Szef Gwardii Narodowej Florydy, Jim Everett, powiedział, że jest „w pełni zaangażowany we wszystkie dostępne zasoby” i jest w kontakcie z Kentucky i Luizjaną, aby zapewnić dodatkowe zasoby.

DeSantis ostrzegł przed spodziewanym wpływem huraganu Ian na wybrzeże Zatoki Perskiej, w tym ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami, gwałtownymi powodziami i burzami, i powiedział mieszkańcom Gulf Coast, że powinni odczuwać skutki burzy do 36 godzin przed lądowaniem.

„Zobaczysz falę sztormową w miejscach takich jak południowo-zachodnia Floryda, chociaż oczekuje się, że burza będzie od 100 do 150 mil od wybrzeża południowo-zachodniej Florydy” – powiedział gubernator.

Oprócz 7000 żołnierzy aktywowanych przez Gwardię Narodową, uruchomiono również pięć miejskich zespołów poszukiwawczo-ratowniczych oraz zmobilizowano Komisję Ryb i Dzikiej Przyrody, powiedział DeSantis, dodając, że 210 lekarzy zostało przydzielonych do schronisk dla osób niepełnosprawnych w Hillsborough County, a 300 karetki pogotowia W celu wsparcia ewakuacji osób o specjalnych potrzebach w rejonie Tampa Bay.

W ramach gotowości na wypadek sytuacji kryzysowej gubernator powiedział, że opłaty zostaną zawieszone w obiektach w rejonie Tampa Bay.

Wymienione obszary obejmują Polk Parkway w hrabstwie Polk, Mid-Bay Bridge w Okaloosa, Spence Parkway w Okaloosa, Garcon Point Bridge w Santa Rosa, Pinellas Bayway, Sunshine Skyway, Selmon Expressway i I-4 Connector w Hillsborough, a także Crocodile Alley w Collier w hrabstwie Broward.

READ  Wiadomości i opinie z USA i Chin

Gubernator ogłosił również zniesienie ograniczeń wagowych dla ciężarówek wjeżdżających na Florydę, aby zapewnić stanowi wystarczającą ilość paliwa i zasobów przed burzą.

Część Florida Keys, od Seven Mile Bridge na południe do Key West, otrzymała ostrzeżenie przed burzą tropikalną. Z Inglewood na południe od Neapolu pojawiły się huragany i burze tropikalne, a od hrabstwa Pinellas po Florida Keys występują burze.

Gubernator DeSantis ma zorganizować kolejną konferencję prasową w Largo na Florydzie dziś po południu o godzinie 14.00 czasu wschodniego.