11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Skamieliny olbrzymich cykad i pająków, liczące miliony lat i wyjątkowej jakości, zostały znalezione w „martwym” sercu Australii

Wysłano:

15 stycznia 2022 16:44 GMT

Zespół paleontologów odkrył dużą liczbę dobrze zachowanych okazów, które ujawnią więcej o tym, jak wyglądała przyroda w Australii kilka milionów lat temu.

Dowody na istnienie lasu tropikalnego z okresu miocenu (od 23 do 5 milionów lat temu) odkrył międzynarodowy zespół naukowców na pustyni w Nowej Południowej Walii, w południowo-wschodniej Australii. ten Badania, opublikowane w Science Advances 7 stycznia, ujawnia, że ​​strona ta zawiera dobrze zachowane skamieniałości różnych zwierząt i roślin, co stanowi ważne odkrycie dla nauki.

Nowe stanowisko kopalne w McGraths Flat stało się prawdziwym odkryciem dla badaczy. Znaleziono różne szczątki roślin i zwierząt (w tym owadów, pająków, ryb i ptaków), które mają od 11 do 16 milionów lat. Fakt, że są one doskonale zachowane do dnia dzisiejszego, pozwala badać naturę australijskich ekosystemów, zanim stały się pustyniami.

„Znalezione skamieniałości pokazują, że obszar ten był niegdyś lasem deszczowym o umiarkowanym klimacie, a życie było bogate i obfite w środku równin w Nowej Południowej Walii”. Kostka do gry Jeden z liderów badań, dr Matthew McCurry, jest paleontologiem w Muzeum Australijskim i Uniwersytecie Nowej Południowej Walii.

„Wiele odnalezionych skamielin jest nowych dla nauki i obejmują magiczne pająki, olbrzymie cykady, osy i różne ryby” – mówi McCary.

Jeszcze bardziej intrygująca jest możliwość porównania wielkości, kształtu i struktury pigmentu kopalnego z organellami w próbkach tkanek żyjących dziś zwierząt. Ponadto określono zawartość żołądków niektórych ryb, a próbki pyłku zakonserwowano na ciałach różnych owadów.

Będąc domem dla bogactwa skamieniałości, McGraths Flat zapewnia wyjątkową okazję do zbadania flory i fauny Australii z epoki miocenu, bardzo ważnego, ale słabo poznanego okresu. W opinii paleontologów właśnie w tym okresie susza zaczęła zmieniać krajobraz Australii.

READ  Astronomowie odkryli, że galaktyka krążąca wokół Drogi Mlecznej jest domem dla supermasywnej czarnej dziury