28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SinoVac i Sinopharm: OPS zaleca trzecią dawkę dla osób starszych

Panamerykańska Organizacja Zdrowia zaleca trzecią dawkę szczepionki Sinovac i Sinopharm przeciwko COVID-19. Zdjęcie: Cuartoscuro | plik

ten Panamerykańska Organizacja Zdrowia (PAHO) Zaleca się rozważenie zastosowania trzeciej dawki Szczepionki SinoVac i COVID-19 Sinopharm, licencjonowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Dla osób z Immunosupresja n–umiarkowany lub ciężki

W razie SinoVac . Szczepionki SinofarmaI Garbas Barbosa, zastępca dyrektora Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, tak zalecane Seniorzy powyżej 80 roku życia I Dorośli powyżej 60. roku życia z niektórymi chorobami stawów, z trzecią dawką tych określonych szczepionek.

„Istnieje jeszcze jedno zalecenie specyficzne dla SinoVac i Sinopharm: analizując dane, w tym pochodzące z Ameryki Łacińskiej, dotyczące stosowania tych dwóch szczepionek, stwierdzono, że ochrona oferowana przez te szczepionki osobom starszym jest mniejsza niż młodym. , istnieje szczególne zalecenie dla tych dwóch szczepionek, Sinopharma.Sinovac, które oprócz stosowania u osób z obniżoną odpornością, osoby starsze powinny być również szczepione tą szczepionką”.

Garbas Barbosa, zastępca dyrektora Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia

ten Zastępca Dyrektora Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia Garbas Barbosa, Idealnie, powiedział, byłaby trzecia dawka tej samej szczepionki, która została użyta. Jeśli jednak nie ma dostępu do tej samej szczepionki, można zastosować inną szczepionkę; Władze WHO Sprawdziłem to Nie ma problemu z bezpieczeństwem.

„W przypadku wszystkich szczepionek, które mają zezwolenie Światowej Organizacji Zdrowia na zastosowanie awaryjne, ponieważ materiał dowodowy obejmuje tylko te szczepionki, trzecią dawkę powinny przyjąć osoby z umiarkowaną lub ciężką immunosupresją, czyli osoby, które na przykład mają aktywny rak To ludzie, którzy przeszli przeszczepy narządów”.

Garbas Barbosa, zastępca dyrektora Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia

Sinopharm: Licencja w Meksyku

W sierpniu ubiegłego roku Federalna Komisja ds. Ochrony Zagrożeń dla Zdrowia (Cofepris) wydała zezwolenie na awaryjne zastosowanie szczepionki Sinopharm., który, jak powiedział, jest wydany po naukowo-technicznym przeglądzie w celu sprawdzenia jego zgodności z Wymagania dotyczące jakości, bezpieczeństwa i skuteczności niezbędne do ich stosowania.

READ  Odkryto skuteczne przeciwciała przeciwko wszystkim typom Covid-19

Poprzez oświadczenie Cofepris wyjaśnił, że szczepionka Sinopharm przeciwko COVID-19 otrzymałem “jednomyślna opinia”:

„Jako krajowy organ regulacyjny (ARNr), zakwalifikowany przez Panamerykańską Organizację Zdrowia (PAHO), decyzje Cofepris są uznawane przez inne kraje w regionie, a zatem nie wszystkie szczepionki zatwierdzone do użytku w nagłych wypadkach są stosowane na terytorium krajowym. Komitet spotkał się z New Molecules (CMN) 23 sierpnia 2021 r. w sprawie stosowania szczepionki Sinopharm, po uzyskaniu jednomyślnej pozytywnej opinii ekspertów.”

Prasa do kawy

To pozwolenie jest dla Vacuna Sinopharm Dodaje do już przyznanych przez Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), przeszłośćlub 7 maja 2021 r. I 60 agencji regulujących kwestie zdrowia na świecie.