29 marca, 2024

Siedem medali dla hiszpańskiego triathlonu na Mistrzostwach Europy w Polsce dxadaptado

W kolejnym sezonie New Goals i „ParaTriArmada” nadal pokazują ogromną pozycję, jaką zajmuje wśród światowych potęg triathlonu. Reprezentacja Hiszpanii, która zdobyła siedem medali (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe) na Mistrzostwach Europy w Olsztynie, niedługo wyrówna wynik osiągnięty w Walencji w zeszłym roku. Znakomity występ na wymagających mistrzostwach w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), które są pierwszą próbą przed wielkim wyzwaniem Pucharu Świata.

Po pokonaniu Zatoki Odisha na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio i ogłoszeniu się mistrzami świata w 2021 roku, Susanna Rodriguez i jej mentorka Sarah Lohr dodali jedyny utracony rekord, zdobywając w ten sposób potrójną koronę PTV (ślepą). Lub niedowidzący). To jego trzeci kontynentalny tytuł dla Galicyjczyka, który wygrał w Kidsbuhel (Austria) w 2014 roku i Walencji w 2019 roku.

System anulował test pływacki, ponieważ woda w jeziorze Ukiel miała temperaturę 5ºC, więc zawody zostały opracowane jako doodle. Rodriguez i Lohr byli w czołówce wyścigu piłkarskiego, mimo presji Brytyjki Allison Beasgood i Nicki Bartlett w sekcji kolarskiej, podczas gdy Vigo i Barcelona odzyskali dominację, dopóki nie przekroczyli wyścigu w 54 minuty. .

„Cieszę się, że mogę zobaczyć tytuł i ulepszenia w porównaniu z Yokohama World Series. To był wyścig naznaczony zmianami planów do startu, bo musiał być w formie duetlanowej, a na niektóre ostatnie treningi wpłynął pewien dyskomfort w prawym pośladku, który nie pozwalał mi zrobić wszystkiego, co mogłem. Wymagane w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Z głową na Pucharze Świata w A Coruna ”- podkreślił Rodriguez.

W PTS3 (znaczne braki) Danny Molina nadal rządzi po zdobyciu swoich piątych z rzędu mistrzostw Europy. Dokładniej, zdobył złoto w 26. rocznicę swojego wypadku motocyklowego, za który musieli amputować mu prawą nogę poniżej kolana. „Tego dnia narodziłem się na nowo i miałem szczęście” – twierdzi. Algierskie trio Nico van der Burkett z Holandii ukończyło wyścig w 55 minut i 41 sekund.

READ  Dymisja polskiego dowództwa wojskowego przed wyborami ujawnia różnice w stosunku do ultrakonserwatywnego rządu | Międzynarodowy

„To był ciężki dzień, popływali i skrócili nieco dystans. W pierwszym wyścigu na piechotę szybko wykorzystywałem konkurencję. Utrzymałem pozycję na rowerze i cieszyłem się 5000 metrów, gdy zszedłem biegać Podziwiam tę ścieżkę „- wyjaśnił.

„To było trudne z powodu silnych wiatrów i bardzo trudno było mi wsiąść na rower, ale czułem, że biegam dobrze. Ocena jest bardzo pozytywna, bardzo się cieszę, po raz pierwszy zdobyłem brąz na Mistrzostwach Europy, a to jeszcze wyraźniej uwydatnia moją walkę o rywalizację w Igrzyskach.”

Młody Andrea Miguels był kolejnym sportowcem, który odcisnął swoje piętno na mieście, w którym astronom Mikołaj Kopernik napisał część heliocentrycznej teorii Układu Słonecznego. 18-latek z Madrytu został przeklasyfikowany w Polsce i przeniesiony z PTS3 do PTS4 (Moderate Disorders), w którym z sukcesem zadebiutował. Wszystko, czego dotknie, zamieni się w złoto, wygrał już Puchar Świata w A Coruna, Mistrzostwa Europy w Walencji i Puchar Świata 2021 w Abu Zabi.

W Olsztynie złoty medal zawisł na 1:01,57, po dobrej walce z Hiszpanką Martą Frances, która wywalczyła srebro (1:02,32) i nadal będzie brakować podium w międzynarodowych zawodach. Lionel Morales, który przyszedł po zwycięstwie Yokohamy w World Series w PTS2 (ciężko niepełnosprawni zawodnicy rywalizują na własnych nogach), osiągnął brąz (58,59) i został pokonany tylko przez Moritza Morsinka z Holandii i Julesa Ripsteina z Francji.

„Było tak zimno, że usuwanie wody jest dla mnie niebezpieczne, ponieważ przenika przez zwycięzcę. Przez cały czas kontrolowałem Belgię. Byłem trzeci, gdy wyszedłem na bieg. Ostatni medal dla Hiszpanii wywalczyła srebro Raquel Medio w PTS2 kobiet na Raquel Medio.Teraz biegnąca z protezą na lewej nodze, Włoszka Veronica odpadła za Yoko Pelpani i zatrzymała czas w 1:34,31.

Mężczyźni nie mieli szczęścia na PTVI i żadna z dwóch hiszpańskich par nie była w stanie wspiąć się na podium. Jotta Garcia i Daniel Mujica zajęli piąte miejsce (49,05), minutę przed brązem, podczas gdy Hector Catala i Gustavo Rodriguez zajęli ósme miejsce od srebrnego medalu w Tokio z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego (50,10). மlex Sánchez Palomero z Salamanki zajął szóste miejsce (54,46) w PTS4, na tej samej pozycji co Jiro Ruiz z Almerii (drobne wady) w PTS5, ponad 30 sekund od brązu.

READ  Argentyna stanie w obliczu „grupy śmierci” przeciwko Japonii, Senegalowi i Polsce