28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Shakur Stevenson dominuje nad Oscarem Valdezem w jednogłośnym zwycięstwie nad decyzją o zjednoczeniu w wadze super piórkowej

Shakur Stevenson ugruntował swoją pozycję jednej z przyszłych gwiazd boksu, jednogłośnie pokonując Oscara Valdeza z Meksyku, aby zjednoczyć tytuły super piórkowej WBO i WBC w sobotę podczas najwyżej notowanej imprezy bokserskiej w Las Vegas.

Wyniki 117-110, 118-109, 118-109 na korzyść Stevensona (18-0, 9 KOs), który dominował swoją techniką i celnością, nieustannie karząc Valdeza (31-0, 23 KOs) w pojedynku niepokonani wojownicy, którzy również określiliby najlepszego na świecie w wieku 130 lat.

To drugi dominujący występ z rzędu dla 24-letniego Stephensona, który w październiku został wyeliminowany przez zdobycie pasa WBO przez TKO w 10. rundzie przez Jamala Heringa. Długo krytykowany za to, że nie walczył ciężko, mieszkaniec Newark w stanie New Jersey nieustannie lobbował przeciwko śledziowi i Valdezowi.

„Jestem supergwiazdą w tym sporcie” – powiedział Stephenson. „…ustaw je w kolejce. Jestem gotowy na kogo.”

Valdez zaliczył ostry nokaut dla Miguela Berchelta w lutym 2021 r., aby zdobyć tytuł WBC w wadze piórkowej, ale w sierpniu uzyskał pozytywny wynik testu na poprawiający wydajność lek phentermine, zaledwie kilka tygodni przed obroną swojego pierwszego tytułu. Pomimo orzeczenia, Valdezowi pozwolono walczyć z Robsonem Conceicao zgodnie z planem. Valdes był wyraźnie faworytem w zakładach, ale miał problemy w pierwszej połowie walki w drodze do kontrowersyjnego zwycięstwa.

– Dziś wieczorem był po prostu lepszym wojownikiem – powiedział Valdes. „…Zobaczymy, co musimy zrobić, aby się poprawić. Nie sądzę, żeby to był koniec”.

31-letni Valdez był myśliwcem nr 1 ESPN z wagą 130 funtów, zanim został usunięty z rankingu z powodu nieudanego testu. Stevenson jest obecnie numerem jeden w wadze piórkowej ESPN, potwierdzając tę ​​sprawę przeciwko Meksykaninowi.

READ  „No soy la solución para que México llegue al quinto partido”: Rogelio Funes Mori