24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Setki lotów zostało odwołanych w Stanach Zjednoczonych z powodu złej pogody

(CNN hiszpański) –Do tej pory w Stanach Zjednoczonych odwołano ponad 1000 lotów, a tysiące kolejnych zostało opóźnionych z powodu burzy śnieżnej, która przynosi ciężkie opady śniegu, wiatry i powodzie na wybrzeżach, które przesuwają się na północny wschód.

Do godziny 19:00 czasu wschodniego prawie 1150 lotów do, ze i do Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych, jak podaje strona FlightAware śledząca loty. Opóźniono ponad 4700 lotów.

Międzynarodowe lotniska LaGuardia w Nowym Jorku i międzynarodowe lotnisko Boston Logan miały około 300 odwołań. Prawie 150 zostało odwołanych na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty od godziny 19:00.

Boston Logan doradził podróżnym, aby przed udaniem się na lotnisko sprawdzili status lotu w swoich liniach lotniczych.

Międzynarodowy port lotniczy Newark Liberty wezwał również podróżnych do sprawdzenia swoich linii lotniczych przed udaniem się na lotnisko i zarezerwowania dodatkowego czasu na podróż.

„Dzisiaj w obszarze metropolitalnym NJ/NY spodziewana jest zimowa mieszanka śniegu i deszczu. Te warunki i porywisty wiatr mogą powodować niebezpieczne warunki podróży” – napisał we wtorek na Twitterze port lotniczy Newark.

Linie lotnicze Delta Air Lines wydały ostrzeżenie pogodowe na północnym wschodzie dotyczące podróży we wtorek i środę. American, United, Southwest, JetBlue i Spirit również wydały zwolnienia, które umożliwiają pasażerom zmianę terminu bez żadnych kosztów przez ograniczony czas.

Pasażerowie na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie.

Oczekuje się, że „północny wschód” (termin używany na określenie burzy poruszającej się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i zwykle z silnymi północno-wschodnimi wiatrami przybrzeżnymi) przyniesie obfite opady śniegu, silne wiatry i powodzie na północnym wschodzie, wpływając na podróże, a także powodując przerwy w dostawie prądu Prąd elektryczny jest szeroko rozpowszechniony.

Tymczasem inna atmosferyczna rzeka wpływa do Kalifornii, już spustoszonej przez burze.

We wtorek ponad 30 milionów ludzi było pod obserwacją powodzi w Kalifornii i ponad 20 milionów na wschodnim wybrzeżu.

READ  Talibowie ostrzegają przed niebezpieczeństwem nierozpoznania na czele Afganistanu: „To może być problem dla świata”

Co zrobić, jeśli lot zostanie odwołany?

Unikaj utknięcia na lotnisku

Nawet jeśli wiesz, że Twój lot był długo opóźniony lub, co gorsza, został odwołany, najlepiej dowiedzieć się tego z domu lub pokoju hotelowego i stamtąd dokonać innych ustaleń.

Możesz zapisać się na bezpłatne alerty tekstowe linii lotniczych dotyczące statusu lotu podczas zakupu biletu lub pobierania aplikacji linii lotniczej. Możesz także bezpośrednio umieścić linię lotniczą i numer lotu w pasku wyszukiwania Google, aby uzyskać status swojego lotu.

Jeśli już tam jesteś

Specjaliści zalecają jak najszybsze udanie się do biura agenta linii lotniczej i bycie przygotowanym na robienie kilku rzeczy naraz podczas stania w kolejce.

Zadzwoń do linii lotniczej, gdy czekasz. Scott Keyes, założyciel, w zależności od tego, gdzie jesteś, może być szybciej udanie się do call center Tanie loty skuterem.

Więcej wskazówek znajdziesz tutaj.