19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Setki lotów zostało odwołanych w Stanach Zjednoczonych z powodu złej pogody

Setki lotów zostało odwołanych w Stanach Zjednoczonych z powodu złej pogody

(CNN hiszpański) –Do tej pory w Stanach Zjednoczonych odwołano ponad 1000 lotów, a tysiące kolejnych zostało opóźnionych z powodu burzy śnieżnej, która przynosi ciężkie opady śniegu, wiatry i powodzie na wybrzeżach, które przesuwają się na północny wschód.

Do godziny 19:00 czasu wschodniego prawie 1150 lotów do, ze i do Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych, jak podaje strona FlightAware śledząca loty. Opóźniono ponad 4700 lotów.

Międzynarodowe lotniska LaGuardia w Nowym Jorku i międzynarodowe lotnisko Boston Logan miały około 300 odwołań. Prawie 150 zostało odwołanych na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty od godziny 19:00.

Boston Logan doradził podróżnym, aby przed udaniem się na lotnisko sprawdzili status lotu w swoich liniach lotniczych.

Międzynarodowy port lotniczy Newark Liberty wezwał również podróżnych do sprawdzenia swoich linii lotniczych przed udaniem się na lotnisko i zarezerwowania dodatkowego czasu na podróż.

„Dzisiaj w obszarze metropolitalnym NJ/NY spodziewana jest zimowa mieszanka śniegu i deszczu. Te warunki i porywisty wiatr mogą powodować niebezpieczne warunki podróży” – napisał we wtorek na Twitterze port lotniczy Newark.

Linie lotnicze Delta Air Lines wydały ostrzeżenie pogodowe na północnym wschodzie dotyczące podróży we wtorek i środę. American, United, Southwest, JetBlue i Spirit również wydały zwolnienia, które umożliwiają pasażerom zmianę terminu bez żadnych kosztów przez ograniczony czas.

Pasażerowie na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie.

Oczekuje się, że „północny wschód” (termin używany na określenie burzy poruszającej się wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i zwykle z silnymi północno-wschodnimi wiatrami przybrzeżnymi) przyniesie obfite opady śniegu, silne wiatry i powodzie na północnym wschodzie, wpływając na podróże, a także powodując przerwy w dostawie prądu Prąd elektryczny jest szeroko rozpowszechniony.

Tymczasem inna atmosferyczna rzeka wpływa do Kalifornii, już spustoszonej przez burze.

We wtorek ponad 30 milionów ludzi było pod obserwacją powodzi w Kalifornii i ponad 20 milionów na wschodnim wybrzeżu.

READ  popełnia jeden z najbardziej śmiercionośnych ataków; Jest 21 zabitych żołnierzy - El Financiero

Co zrobić, jeśli lot zostanie odwołany?

Unikaj utknięcia na lotnisku

Nawet jeśli wiesz, że Twój lot był długo opóźniony lub, co gorsza, został odwołany, najlepiej dowiedzieć się tego z domu lub pokoju hotelowego i stamtąd dokonać innych ustaleń.

Możesz zapisać się na bezpłatne alerty tekstowe linii lotniczych dotyczące statusu lotu podczas zakupu biletu lub pobierania aplikacji linii lotniczej. Możesz także bezpośrednio umieścić linię lotniczą i numer lotu w pasku wyszukiwania Google, aby uzyskać status swojego lotu.

Jeśli już tam jesteś

Specjaliści zalecają jak najszybsze udanie się do biura agenta linii lotniczej i bycie przygotowanym na robienie kilku rzeczy naraz podczas stania w kolejce.

Zadzwoń do linii lotniczej, gdy czekasz. Scott Keyes, założyciel, w zależności od tego, gdzie jesteś, może być szybciej udanie się do call center Tanie loty skuterem.

Więcej wskazówek znajdziesz tutaj.